Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи виконуєте ви домашні завдання,стежите за оцінками?
Всього 119 чоловік

Психологічна служба

Дата: 2 січня 2018 о 16:43, Оновлено 1 грудня 2022 о 19:08
  1. Матеріали для використання в роботі під час воєнних дій. Супровід.

  2. ( перейдіть за посиланням )

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН*

роботи практичного психолога

Качанівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Вовни Андрія Михайловича

на 2020 – 2021 навчальний рік

*Перспективний план роботи складено за пропонованою формою (лист Міністерства освіти і науки України від 05.09.2018 року № 1/9-529)

ВСТУП

Практичний психолог Качанівської ЗОШ І-ІІІ ст. бере участь у здійсненні освітньої, виховної роботи, спрямованої на забезпечення всебічного індивідуального розвитку учнів, збереження їх повноцінного психічного здоров'я; проводить психолого-педагогічну діагностику готовності учнів до навчання та сприяє їх адаптації до нових умов навчально-виховного процесу; розробляє та впроваджує розвивальні, корекційні програми навчально-виховної  діяльності з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей учнів; сприяє вибору учнями старших класів майбутніх професій з урахуванням їх ціннісних орієнтацій, здібностей, життєвих планів і можливостей, готує учнів до свідомого життя; здійснює превентивне виховання; профілактику злочинності, алкоголізму і наркоманії, інших залежностей і шкідливих звичок серед підлітків; проводить психологічну діагностику і  психолого-педагогічну корекцію девіантної поведінки учнів; формує психологічну культуру учнів, педагогів, батьків (осіб, які їх замінюють), консультує з питань психології, її практичного використання в організації навчально-виховного процесу.

Діяльність практичного психолога здійснюється згідно вимог Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про запобігання захворювань на СНІД і соціальний захист населення», Конвенції про права дитини, Етичного кодексу психолога у відповідності з Положенням про психологічну службу в системі освіти України ( наказ Міністерства освіти і науки від 27.05.2018 №509), Типовим положенням про центри практичної психології та соціальної роботи (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.08.2000 №385) відповідно до Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, працівників психологічної служби, затверджених наказом Міністерства освіти України від 20.12.1993 №455 (із змінами), листа МОН України від 17.09.2015 №1/9-422 «Про оптимізацію діяльності», іншими нормативно-правовими актами та цим планом.

І. Аналітична частина

У 2019-2020 н.р. було проведено наступні психологічні методики:

  1. Було здійснено дослідження рівня вихованості учнів, де аналізу підлягали такі риси, як відповідальність, бережливість, дисциплінованість, ставлення до навчання, ставлення до праці, доброта і чуйність, чесність і справедливість, простота і скромність, культура спілкування та почуття колективізму.

У ході дослідження було виявлено, що у гімназистів переважає така соціальна риса, як культура спілкування. Учні середніх та старших класів віддають перевагу спілкуванню, як у межах гімназії, так і за її межами, головним чином, за допомогою соціальних мереж. Дисципліна, доброта і чуйність, а також бережливість зайняли наступні після культури спілкування місця, які обрали гімназисти. Загалом рівень вихованості виглядає вище середнього, через багатогранність показників, які піддавались аналізу.

  1. У жовтні 2019 року було проведено комплексне дослідження обдарованості серед учнів школи.

Розмаїття інтересів стало головною рисою, яка показувала на обдарованість учнів. За розмаїттям інтересів, учні показали високий рівень гнучкості пристосування, допитливості та незалежності. А от наполегливість опинилась на останньому місці.

  1. У листопаді 2019 року було проведено дослідження акцентуацій характеру учнів.

Дослідженню та аналізу підлягали такі риси, як гіпертимність, тривожність, дистимічність, педантичність, збудливість, емотивність, застряглість, демонстративність, циклотимічність, екзальтованість.

Аналіз даних показав наступні результати: Переважною акцентуацією характеру було виявлено гіпертимність. Високі оцінки за цією шкалою говорять про постійне підвищене тло настрою у сполученні з прагненням діяльності, високою активністю, заповзятістю.

Наступною акцентуацією було виявлено циклотимічність. . Для цього типу є притаманними часті зміни гіпертимної та дистимічної фаз, станів енергійності й пригніченості.

Третє місце посіла акцентуація характеру під назвою емотивність. Надчуттєві та вразливі підлітки, що відрізняються глибиною переживань у сфері тонких емоцій і духовного життя людини.

І на останок, важливою акцентуацією слід вказати екзальтованість учнів. Властивий великий діапазон емоційних станів, різкі переходи від захвату з приводу радісних подій до повного розпачу від негативних.

  1. Для педагогічних працівників було проведено два психологічних тренінгових заняття.
    1. Перше заняття стосувалося пристосування до соціуму та невідомих життєвих умов. Назва тренінгу «Дорога життя».
    2. Друге заняття було присвячено лихослів’ю, де було роз’яснено причини та наслідки негативного та нецензурного спілкування.

Обидва заняття були проведені з використанням мультимедійної апаратури.

  1. Також згідно графіку роботи були проведені консультації вчителів, учнів та батьків за зверненням.

ІІ. Цілепокладаюча частина

Основною метою своєї діяльності практичний психолог поставив втілення концепції «НУШ», що орієнтована на особистість кожного учасника навчально-виховного процесу, підвищення якості та забезпечення доступності послуг у сфері практичної психології, спрямованих на збереження і укріплення здоров’я, підвищення адаптивних можливостей, створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу, посилення розвивального і виховного компонентів системи освіти, захист психічного і соціального здоров’я дитини на всіх рівнях навчання.

Серед новацій в освіті вагома роль відводиться фантазії та творчості. Адже світ завдячує фантастичній уяві науковців, які створили всі ті речі, без яких людство не може обійтися. Свого часу колесо винайшли у світі де не було колеса, радіо винайшли у світі де не було радіо, так само винахідники винайшли двигун, електрику, телебачення, мобільний зв’язок. За останні роки космічні технології притягнули далеке фантастичне майбутнє у реальне сьогодення. Роботи та складні автоматичні системи виконують працю, якої не може виконати людина, штучний інтелект, суперкомп’ютери та андроїди (людиноподібні роботи) стають ніби членами великої людської родини. Тим не менш, технології продовжують розвиватися з неймовірною швидкістю. Мало не кожного дня можна почути про новий «контент» або «ґаджет». Але попри сучасні технології, книжка залишається основним джерелом знань та натхненням для інженерів та винахідників. Тому пропаганда читання є пріоритетним завданням практичного психолога.

Також, враховуючи потенційну небезпеку COVID-19, значна частина просвітницької, діагностичної та консультативної роботи практичного психолога Качанівської ЗОШ І-ІІІ ст. буде виконуватися дистанційно за допомогою доступних засобів у мережі Інтернет: у You Tube каналі 2Андрій Вовна», у програмах Skype та Viber, а також у соціальних мережах та сайті школи.

Тому у 2020-2021 навчальному році практичний психолог вважає, що мрії, творчість, уява та фантазія є повноцінними рисами сучасної людини, які потрібно розпізнати, зберегти і розвивати та обрав пріоритетним напрямком роботи розвиток творчого мислення учнів у загальноосвітньому навчальному закладі за схемами учень-поет(автор), учень-актор, учень-художник, учень-винахідник і буде досліджувати проблему становлення творчої особистості.

Поставлені завдання:

-           вести активне спостереження за поведінкою учнів, вивчати їх психологічний стан;

-           за допомогою відповідних психологічних методів дослідити індивідуальні особливості та властивості учнів, їх творчі починання, мрії, сподівання та уявлення майбутнього;

-           психологічна допомога всім учасникам навчального процесу;

-           психологічна просвіта учнів, батьків і вчителів з психології творчості пропаганда читання та рекомендації актуальних авторів та книжок;

-           дослідження та розв’язання проблем, які виникатимуть під час навчально-виховного процесу.

-           зробити психологічний аналіз та висновки по проведеній роботі.

ІІІ. Змістова частина

з/п

Напрямки діяльності з учасниками освітнього процесу закладу освіти

Термін проведення

Де і з ким

проводиться

1.

Діагностика і профілактика

1.1

Спостереження за поведінкою учнів

жовтень – листопад

учні 1-11 класів

1.2

Відвідування уроків

протягом року (за запитом вчителів чи адміністрації школи)

початкові класи

середні класи

старші класи

1.3

Створення сприятливого психологічного клімату для знайомства з роботою практичного психолога

вересень - жовтень

учні 1-11 класів

1.4

Індивідуальна психодіагностика

протягом року (за запитом батьків)

учні 1-11 класів

1.5

Профілактика булінгу.

Дослідження згуртованості учнів

(Методика «Соціометрія» Дж.Морено)

Поширення відеороликів та інформації про те, що таке булінг у мережі Інтернет.(Фейсбук, вайбер, ютуб)

жовтень

березень(повторно)

учні 5-9 класів

1.6

Дослідження акцентуацій характеру (тест К.Леонгарда – Н. Смішека); додаткова методика: Рисований аперцептивний тест (РАТ) Л.Н.Собчик.

листопад

квітень (повторно)

учні 5-9 класів

1.7

Профілактика булінгу.

Дослідження соціально-психологічної адаптації (методика К.Роджерса – Р.Саймонда); додаткова методика: тест «Кольорів» М.Люшера

Поширення інформації про те, що таке булінг у мережі Інтернет.

жовтень

березень (повторно)

учні 10-11 класів

1.8

Профорієнтація. Діагностика інтерактивної спрямованості особистості (методика Н.Щуркова – Н.Фетискіна)

Групові бесіди з учнями про вибір майбутньої професій.

Поширення інформації про види професій в мережі Інтернет.

квітень

учні 10-11 класів

1.9

Дослідження емоційної зрілості (методика О.Я.Чебикіна); додатковий тест «Незавершені речення» Дж.Сакс

При потребі на Сайті школи

квітень

учні 10-11 класів

1.9.1

Супровід учня, який знаходиться на індивідуальній формі навчання, моніторинг його педагогічних досягнень та зміни у психофізичного розвитку.

Жовтень – перший етап

Травень – другий етап

Учень 1 класу на індивідуальній формі навчання

2.

Консультування

2.1

Консультації батьків за проблемою звернення. (за допомогою програм: Viber, Skype)

протягом року (за запитом)

батьки

2.2

Консультації з батьками та вчителями щодо психодіагностичного обстеження учнів та проведення корекційно-відновлювальної роботи, у тому числі учня на індивідуальній формі навчання. . (за допомогою програм: Viber, Skype)

вересень- жовтень

батьки

вчителі

2.3

Консультації вчителів за проблемою звернення. . (за допомогою програм: Viber, Skype)

протягом року (за запитом)

вчителі

2.4

Індивідуальне консультування учнів (у тому числі учня на індивідуальній формі навчання). . (за допомогою програм: Viber, Skype)

протягом року

учні 9-11 класів

2.5

Групові консультації учнів

. (за допомогою програм: Viber, Skype)

протягом року

учні 5 -11 класів

2.6

Консультації учнів за зверненням батьків або адміністрації школи. (за допомогою програм: Viber, Skype)

протягом року

учні 1-11 класів

3.

Корекція

3.1

Корекція комунікативних навичок.

Корекційно-розвивальна програма «Мрій, читай, уявляй!» (3 книги)

(Аудіочитання книжок для дітей з подальшим обговоренням за допомогою каналу You Tube «Андрій Вовна»)

протягом року

(16 занять)

учні 1-4 класів

(учень на індивідуальній формі навчання разом з учнями 1 класу).

3.2

Корекція комунікативних навичок.

«Методика цілісного аналізу психомалюнку».Аналіз малюнків надісланих через мережу Інтернет у прогамі Viber

протягом року

учні 5-9 класів

3.3

Індивідуальна (групова) корекційно-відновлювальна та розвивальна робота (За умови денної форми навчання)

протягом року

(за запитом адміністрації школи)

учні 1-11 класів

4.

Просвіта

4.1

Участь у педагогічних радах, нарадах (усі форми)

протягом року

вчителі

4.1.1

Теми виступу згідно річного плану школи.

4.2

Участь у психолого-педагогічних семінарах (очно чи онлайн)

протягом року

практичні психологи, соціальні педагоги

4.3

Виступи на батьківських зборах, тематика згідно запитів та мети роботи п.п.(Організація та проведення зустрічей з батьками через прогаму Skype)

протягом року

(за запитом)

батьки,

вчителі,

учні

4.4

Прищеплення морально-психологічних цінностей, пропаганда читання та книголюбства. Поширення рекомендацій у соціальних мережах в мережі Інтернет

Протягом року, під час зустрічей з учнями у класі

учні 5-9 класів

учні 10-11 класів

4.4.1

Виступи на теми:«Сила слова»,

«Чому варто читати книги»

You Tube канал «Андрій Вовна»

6.

Організаційна робота та самоосвіта

6.1

Складання плану роботи на рік

до 10 вересня

6.2

Складання плану роботи на місяць

до 30 числа кожного місяця

6.3

Підбір психодіагностичного інструментарію, виготовлення тестових бланків, обробка результатів

протягом року

Електронні бібліотеки. Обмін книжками з науковцями

6.4

Підготовка до виступів на батьківських зборах, психолого- педагогічних семінарах, педагогічних нарадах

протягом року

Очно або онлайн

6.5

Підготовка (розробка) корекційно-відновлювальних та розвивальних програм.

протягом року

6.6

Розробка рекомендацій для батьків та вчителів щодо покращення гігієни спілкування та комунікатвних навичок.

листопад

квітень

Поширення інформації в мережі Інтернет за допомогою соціальних мереж

6.7

Самопідготовка, робота з фаховою літературою

методичний день

(протягом року)

6.8

Оновлення стендів, буклетів та інформаційних куточків психолога по групах

протягом року

6.9

Складання аналітичного та статистичного звітів

травень

7.

Інше

7.1

Позашкільне спілкування з батьками, діти яких потребують особливої уваги.

протягом року

батьки учнів школи

7.2

Обмін досвідом, психологічним інструментарієм з практичними психологами району.

протягом року

практичні психологи

7.3

Співпраця з Державною службою у справах сім’ї, громадськими організаціями.

протягом року

Практичний психолог:                                                           А.М.Вовна

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.