Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи виконуєте ви домашні завдання,стежите за оцінками?
Всього 119 чоловік

Звіт директора школи

Дата: 17 вересня 2020 о 12:22, Оновлено 3 жовтня 2023 о 10:33

Звіт директора

Качанівської ЗОШ І-ІІІ ст. за 2022-2023 рік

та завдання на 2023-2024 н.р. 

         Проведення докорінної реформи загальної середньої освіти сприятиме подоланню негативних тенденцій, забезпеченню соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності держави.

Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти за такими напрямами:

  • ухвалення нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості;
  • запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків;
  • підвищення мотивації вчителя шляхом підвищення рівня його оплати праці, надання академічної свободи та стимулювання до професійного зростання;
  • запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня);
  • удосконалення процесу виховання;
  • створення нової структури школи, що дасть змогу засвоїти новий зміст освіти і набути ключових компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості;
  • децентралізація та ефективне управління загальною середньою освітою, що сприятиме реальній автономії школи;
  • справедливий розподіл публічних коштів, що сприятиме рівному доступу усіх дітей до якісної освіти;
  • створення сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, вчителів і батьків;
  • створення необхідних умов для навчання учнів безпосередньо за місцем їх проживання, зокрема у сільській місцевості, або забезпечення регулярного підвезення до шкіл.

За експертними оцінками, найбільш успішними на ринку праці в найближчій перспективі будуть фахівці, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіють іншими уміннями.

Реформування змісту загальної середньої освіти передбачає розроблення принципово нових державних стандартів загальної середньої освіти, які повинні ґрунтуватися на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання, враховувати вікові особливості психофізичного розвитку учнів, передбачати здобуття ними умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.

   Реформування педагогіки загальної середньої освіти передбачає перехід до педагогіки партнерства між учнем, вчителем і батьками, що потребує ґрунтовної підготовки вчителів за новими методиками і технологіями навчання, зокрема інформаційно-комунікативними технологіями.

З метою створення умов для інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами необхідно розробити індивідуальні програми їх розвитку, що включатимуть  корекційно-реабілітаційні заходи, психолого-педагогічний супровід і засоби для навчання таких дітей.

У рамках реформування системи управління загальною середньою освітою  школа матиме право розробляти і впроваджувати власні освітні програми відповідно до державного стандарту загальної середньої освіти.

   Для досягнення мети Концепції необхідно забезпечити стимулювання вчителя  до особистого і професійного зростання та надання йому академічної свободи, а також матеріальне стимулювання, зокрема шляхом підвищення розрядів.

   І. Згідно з річним планом роботи школи протягом 2021-2022 н.р. педагогічний колектив  працював над науково – методичною проблемою: «Забезпечення академічної свободи у реалізації Державних стандартів освіти на засадах партнерства та педагогіки співробітництва». Основними завданнями методичної роботи  було забезпечення неперервності підвищення науково-методичного рівня та професійної майстерності педагогів шляхом залучення останніх до різних форм методичної роботи .

            Враховуючи  індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу школи, методична робота здійснювалась через колективну (педагогічна рада, нарада при директорові, наради при ЗДНВР; групову (методична рада школи; методичне об’єднання вчителів  початкових класів (керівник Каспрій М.П.); методичне об’єднання класних керівників (керівник Пелих Г.М.); психолого - педагогічний семінар (керівник Вовна А.М.) індивідуальну (співбесіди; аналіз уроків; методичні консультації; самоосвіта ) форми роботи.  

ІІ. Аналіз роботи методичних структур

  Усі засідання методичних об’єднань проводились згідно з планом роботи. До засідань готувались педагогічні виставки методичних розробок з даної теми, відкриті уроки з подальшим їх детальним аналізом і обговоренням, мультимедійні презентації. Робота методичних об’єднань була спрямована  на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителів,  удосконалення методики проведення уроку. Вони спрямовують роботу на забезпечення потреб вчителя, надають їм реальну допомогу. Усі засідання ШМО були чітко продумані та охоплювали різні аспекти розвитку освіти та проблеми сьогодення.

           

  У 2021 - 2022 н. р. члени методоб'єднання вчителів початкових класів працювали  над проблемою «Впровадження компетентнісно орієнтованого підходу в освітній  процес».  Педагоги  вивчали та впроваджували елементи нових педагогічних  технологій, створювали  умови для успішного впровадження нового освітнього стандарту на засадах компетентнісного підходу.  Протягом року провели  чотири  засідання, де розглядались питання підвищення професійної компетентності педагогів в умовах НУШ та формування  компетентностей молодших школярів, опрацювали нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції Нової української  школи.

                  Систематичною і цілеспрямованою можна назвати  роботу  методичного об’єднання класних керівників (керівник Пелих Г.М.) Методична проблема, над якою  працюють класні керівники ,- «Використання інноваційних освітніх технологій для формування успішної, конкурентоспроможної  та здорової особистості. Протягом навчального року на засіданнях  розглядались питання:

- про особливості організації виховної роботи в умовах пандемії ;

- про  булінг та кібербулінг в дитячому середовищі ;

- про організацію роботи з профілактики девіантної поведінки учнів ;

 Класнікерівники провели міні-тренінг" Як навчити дітей безпечної поведінки в інтернеті"

     Психолого – педагогічний семінар працював над проблемою «Психолого – педагогічні аспекти формування компетентної особистості педагога в умовах впровадження нових Державних стандартів». На засіданнях Вовна А.М. проводив тренінгові та практичні заняття «Розвиток комунікативних умінь, упевненості в собі, емпатії», «Роль учителя у формуванні позитивних якостей особистості», «Мій настрій», «Дім моєї душі».  Педагоги школи розглянули питання про імідж вчителя, як запоруку підвищення особистих якостей учасників освітнього процесу та професіоналізм вчителя у формуванні мотивації навчальної діяльності обдарованого учня та його особистості, релаксацію як засіб запобігання стресу, про толерантну позицію у конструктивному вирішенні педагогічних конфліктів.

      ІІІ. Результативність роботи з обдарованими дітьми.

   

    У школі активно ведеться робота з обдарованими дітьми. Створено банк даних обдарованих дітей, працюють  спортивні секції та гуртки. Збірна команда школи  приймала участь у районних спортивних  турнірах і виборола призові місця.

      Учні нашої школи взяли активну участь у  ІІ етапі  Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Учні нашої школи взяли активну участь у  ІІ етапі  Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. За результатами районних олімпіад наші вихованці здобули 10  призових місць: 4 перших, 3 других та 3 третіх.

І місце

Полухіна Аліна (8 клас) – переможець олімпіади з  хімії (вч.Горалечко Л.М)

Пастир Яна( 9 клас)- переможець олімпіади з української мови і літератури(вч. Пелих Г.М.), математики (вч. Папіровська О.Т.)

Гринда Вікторія (учениця 11 класу) - переможець олімпіад з  математики(вч. Папіровсська О.Т.)

ІІ місце

Полухіна Аліна (8 клас) – призер олімпіади з математики (вч. Папіровська Л.Т.) та історії (вч. Кульбаба Т.І.)

Гринда Вікторія (11 клас) - призер з історії (вч. Кульбаба Т.І.)

ІІІ місце

Франчик Юрій (6 клас) – призер з математики (вч.Папіровська О.Т.)

Полухіна Аліна- призер з української мови та літератури(вч. Козловська Г.А.)

Будник Адріана  - призер з української мови та літератури (вч. Пелих Г.М.)

     Губка Вікторія, учениця 9 класу, отримала диплом ІІ ступеня у І Міжнародному фестивалі – конкурсі дитячого , юнацького та молодіжного мистецтва «Стихія мистецтв» у номінації «Декоративно – прикладне та образотворче мистецтво» (керівник Бойко Г.В.)

       Команда нашої школи стала призерами  І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), здобула ІІ місце в номінації «Джура-Оборонець» (керівник Кульбаба С.І.).м

 

       IV. Впровадження інноваційних технологій.

    Інноваційні технології швидко увійшли в усі галузі нашого життя. В зв'язку з цим виникає нагальна потреба використання комп'ютерної техніки під час вивчення багатьох дисциплін шкільного курсу. Вивчення окремих дисциплін чи окремих тем з використанням інноваційних технологій, комп'ютерної техніки та найсвіжішої інформації, взятої з мережі Internet, - один із способів оптимізації та урізноманітнення навчально-виховального процесу. Учителі Качанівської ЗОШ широко впроваджують їх у освітній процес. Вони використовують мультимедійні презентації (на уроках української мови та літератури,  біології, природознавства, географії, історії), проектні технології (на уроках трудового навчання),ігрові технології та музичний супровід під час фізкультхвилинок (початкові класи),інтерактивні методи (на уроках зарубіжної літератури та математики).Учителі природничо – математичного циклу з метою впровадження STEM – освіти використовують елементи інтегрованого навчання на уроках. Засідання методичних структур проходить у формі майстер – класів, тренінгів, квестів, практикумів,  круглих столів, дискусій, під час проведення яких використовуються мультимедійні презентації.

    Несподівані корективи в організацію методичної роботи та освітнього процесу внесло введеня воєнного стану в країні. що  змусило всіх терміново опановувати цифрові інструменти й нові педагогічні підходи та методики. Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Проте учителі опанували засоби та інструменти дистанційного навчання та використовували в освітньому процесі онлайн-сервіс - LearningApps.org, платформу для створення інтерактивних навчальних додатків, яка дозволяє вести аналітику навчального процесу і реалізовувати стратегії індивідуального підходу — Classtime, Google-форми для складання тестів,  сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей  — Zoom , Google Meet, матеріали всеукраїнської школи онлайн, платформ «Всеосвіта» та « На Урок»

V.Організація внутрішкільного контролю

  

Координація внутрішкільного управління відбувається згідно річного плану роботи школи на 2022-2023 н.р., що дублює перспективне планування роботи навчального закладу та наказів відділу освіти Підволочиської селищної ради . Вся робота спрямована на висвітлення проблеми «Формування  освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

  Адміністрацією школи перевірялося викладання зарубіжної  літератури, інтегрованого курсу « Я досліджую світ» та предметів художньо – естетичного циклу.  Систематично перевіряються класні журнал. У кінці першого та другого семестрів проводиться моніторинг результативності підсумкових контрольних робіт з базових дисциплін у випускних класах, видається наказ по школі .

    Постійно проводяться наради при директору та ЗДНВР по основних питаннях  роботи з обдарованими дітьми, профілактики дитячого травматизму, ведення шкільної документації, підготовку до НМТ, стану дитячого харчування. Вивчається система роботи учителів, що атестуються.

VІ. Аналіз роботи науково – методичної ради

Основними завданнями методичної ради школи були:

1.Організаційно-методичний супровід та реалізація основних завдань Закону України «Про освіту», постанов Уряду та Верховної Ради України, Концепції «Нової української школи», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, інших законодавчих актів, державних та регіональних програм.

2.При плануванні роботи методичних структур врахувати пріоритетні напрямки викладання навчальних дисциплін в 2022-2023 н. р.

3.Впроваджувати Концепцію «Нова Українська школа» у поступі до цінностей та нової редакції Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, Державний стандарт початкової освіти, Державний стандарт базової середньої освіти, Концепцію «Нова українська школа».

4.Продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання як засобу формування та розвитку професійної компетентності.

5.Створити умови для особистісно орієнтованої системи неперервної освіти, метою якої є надання педагогам широких можливостей для оновлення, поглиблення, удосконалення професійної компетентності.

6.Створити систему науково-методичного супроводу педагогічних інновацій.

7.Забезпечувати психолого-педагогічні умови для формування компетентної особистості.

8.Організація та методичний супровід моніторингу якості освіти.

9.Забезпечити умови для індивідуального розвитку учнів, стимулювати їх інтелектуальну та соціальну активність, мотивувати їх навчальну діяльність.

10.Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.

   Члени методичної ради провели тренінгове заняття «Булінг. Що потрібно знати і як діяти», майстер - клас «Панорама творчих надбань учителя» (з досвіду роботи вчителів, що атестуються).

На засіданнях методичної ради школи розглядались питання:

- про опрацювання методичних рекомендації щодо викладання предметів у 5 класі НУШ

- про хід атестації вчителів у 2022-2023 навчальному році;;

- про компетентнісний підхід – основа освітнього процесу в Новій українській школі

- про аналіз участі учнів у ІІ етапі олімпіад з базових дисциплін та конкурсах;

- про підсумки моніторингу навчальних досягнень учнів випускних класів.

    З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у школі проводиться методична робота, яка спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня.

 Поряд зі сказаним є ряд недоліків у методичній роботі:

1. Педагоги школи залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

2. Неактивна участь педагогічних працівників у заходах обласного, міжнародного, Всеукраїнсього рівнів.

Рекомендації:

1. Через вивчення та впровадження інновацій та сучасних технологій у освітній процес підвищувати якість знань учнів.

2. Систематично удосконалювати форму методичної роботи з педагогічними кадрами.

3. Посилити роботу з обдарованими учнями закладу.

4. Активізувати участь педагогів у різноманітних конкурсах.

Висновки:

- методична робота спланована на вирішення запланованих завдань і зорієнтована на конкретні результати;

- у школі панує творча атмосфера;

- методична робота ефективно впливає на підвищення професійного рівня педагогічного колективу.

      Отже , аналіз методичної роботи школи дозволяє зробити цілком логічний висновок про достатній професійний рівень роботи всіх структурних методичних одиниць навчального закладу спрямований на реалізацію поставленої методичної мети.

 Адміністрацією школи  було проведено роз'яснювальну роботу серед учасників освітнього процесу щодо можливостей використання електронних ресурсів для забезпечення дистанційного навчання; на сайті школи був створений електронний журнал оцінювання навчальних досягнень учнів. Директор школи та ЗДНВР мали доступ до журналів оцінювання всіх класів,домашніх завдань,що давав кожен учитель.  Педагоги систематично вносили відомості для учасників освітнього процесу щодо домашніх завдань, корисних посилань, веб-ресурсів.

Перевагою сайту школи було те,що кожен учень мав власний аккаунт , який був захищений від від інших користувачів. Вчителі,надаючи завдання на сторінках електронного журналу, мали можливість зворотнього зв’язку з учнями через розділ «Приватні повідомлення». Після перевірки учителем робіт виставлялася оцінка в журнал та дублювалася в щоденнику окремого учня. Батьки бачили оцінки лише своїх дітей.

Класні керівники, вчителі –предметники працювали чітко за  календарно-тематичним плануванням та складеним розкладом.який був затверджений на початку навчального року..Така система роботи була зручною для вчителів, учнів та контролю батьків. Тестові завдання учні виконували в гугл формах, classtime, learningapps за посиланнями, де учні отримували оцінки, які учителі переносили у е лектронні журнали. Кожна із платформ має свої переваги: доступна з будь-яких гаджетів та комп’ютерів. Вчителями-предметниками було напрацьовано багато матеріалу із презентацією уроків, відеоуроків, спілкування  в онлайм режимі через Skype , коли учні виконували письмові види робіт-диктанти, твори, перекази. На сайті школи своєчасно розміщувалася інформація про порядок організації навчання у період тимчасового призупинення освітнього процесу, виставлялися поточні оцінки,т ематичне оцінювання, оцінки за контрольні. На жаль, школа первищила свій ліміт та перевантажила сайт , але робота до кінця навчального року була в чіткому режимі, коли учні писали контрольні роботи та готувалися до здачі ЗНО. Інколи траплялися випадки , коли погано працював сайт , тоді спілкування відбувалося через Skype або вайбер.

 ІV. Веб-сайт закладу освіти.

  Перевагою сьогодення є веб-сайт закладу освіти. Він має сучасний контект, а саме складається з таких розділів:

1.Адміністрація школи, що вміщує робочий навчальний план, річний план, освітні програми та матеріально-технічне забезпечення.

2. Вчительська-показує педагогічний склад,  методичну роботу, результати олімпіад, конкурсів

3.Новини школи-  проведені флешмоби , конкурси. змагання

4. Зворотній зв’язок батьків та громадськості з адміністрацією та вчителями- предметниками, електронні звернення.

5.Фотоальбоми з таких напрямків:

-виховний процес,

- літописи ВУР,

- плани роботи

6. Робота з обдарованими дітьми( олімпіади , конкурси, екологічні проекти, спортивні змагання)

7. Психологічна служба( листи батькам про  антибулінг, розробки психолога)

8.Антибулінова політика та багато  інших напрямків роботи.

Освітній процес сплановано згідно Стратегії розвитку школи на період 2020-2025 років, освітніх програм для учнів 1-4 класів, 5, 6-9, 10-11 класів.

Навчальний процес набуває нових форм, де поряд з очною формою навчання використовується дистанційне навчання. Педколектив активно долучається до нових освітніх онлайн платформ і сервісів: Zoom ,Google Meet,  Klasstime, Google форми. Провідну роль в комунікації між учнями , батьками  і вчителями школи відіграє сайт закладу, що допомагає проводити навчання з усіх предметів згідно календарно- тематичного планування

Заняття відбувалися без зміни розкладу, що дублював основний розклад  школи.Учителі використовують електроні журнали для кожного класу з кожного предмета.Домашні завдання переносяться автоматично з електронного журналу в електронний щоденник учнів.Перевагою сайту є те, що батьки мають доступ лише до досягнень своїх учнів і можуть спілкуватися зі вчителями через вкладку приватні повідомлення.З метою контролю над освітнім процесом та ефективністю роботи вчителів та учнів адміністрація школи має доступ до електронної сторінки кожного вчителя- предметника.

Ось для прикладу, електронний журнал з історії України 11   класу, ми бачимо домашні завдання , оцінки кожного учня, то зворотній зв'язок з батьками.

3.Адміністрація  ефективно використовую педагогічний потенціал школи. Кадри вирішують все. У закладі вдало поєднанні досвідчені і молоді вчителі, що піднімає рівень ефективності навчання. 50% відсотків вчителів вищої кваліфікаційної категорії, 4 вчителі методисти, 3 зі  званням «Старший вчитель», 1 відмінник освіти.

Крім уроків, учень виконує тести, а також завдання, які надсилає на перевірку вчителю. Це може бути усна відповідь, яку учень записує на відео, або ж письмова робота. Учитель перевіряє роботу, коментує її та оцінює. З поточних оцінок, як і у звичайній школі, виводиться тематична, а потім семестрова та річна. У разі виникнення питань, учень може у будь-який момент звернутися до вчителя онлайн. Школярів молодших класів має супроводжувати ще й  мама, бабуся, батько чи будь-яка інша людина, яка організовує процес навчання малюка, орієнтуючись на підказки вчителя.

VII. Звіт з виховної діяльності.

Виховна діяльність у Качанівській ЗОШ І-ІІІ ст. організовувалась відповідно до чинних Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», нормативно правових актів: указів, розпоряджень, постанов, рішень, наказів на основі яких було складено план виховної діяльності школи на поточний навчальний рік, до якого вносились зміни при необхідності.

Виходячи із можливостей школи, виховний процес був спрямований на виконання наступних завдань:

- виховання в учнів активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя;

- організація корисного дозвілля, заняття спортом;

- створення умов для задоволення потреб кожного учня у збереженні та зміцненні здоров’я, фізичному та духовному розвитку;

- зміцненню здоров’я учнівської молоді засобами виховання фізичної культури та виконання правил збереження здоров’я.

- профілактику булінгу ;

- профілактику правопорушень та асоціальної поведінки серед дітей та молоді;

- формування валеологічного світогляду та навичок ведення здорового способу життя.

Серед загальношкільних свят, які відзначалися шкільною родиною у 2022 р. можна назвати: флешмоби на підтримку української армії, проєкти зі збору коштів воїнам ЗСУ, відзначення Дня матері, Дня пам’яті і примирення, провели у звичному форматі Свято останнього дзвоника та випускний бал, взяли участь у акції «Лист солдату». У онлайн форматі (відеоролики) були проведені  такі загальношкільні заходи: День безпечного інтернету, Шевченківські читання, Вітання з Великоднем, відео-звернення до воїнів ЗСУ, День вишиванки та інші.

З вересня по грудень 2022 року у Качанівській ЗОШ І-ІІІ ст. пріоритетними напрямки з організації виховного процесу були:

  • Національно-патріотичне виховання (активізація проєктів з підтримки ЗСУ)
  • Права дитини
  • Протидія булінгу
  • Профілактика шкідливих звичок серед молоді
  • Психологічна підтримка дітей (кл.керівники)

Було проведено у звичному форматі (офлайн): Свято Першого дзвоника, флешмоб до Дня миру, Свято квітів «Слава захисникам України», Проєкт «Жива історія» (до 81 рр. трагедії у Бабиному Яру), до Дня Захисника України учні 9 класу та ЗДВР вітали дружин, матерів воїнів – учасників російсько-Української війни, АТО. У листопаді – грудні: проєкти (відеоролики) «Листопадовий чин», «День української мови», «Голодомор: 90 річниця памяті». Протягом грудня учнівський, педагогічний колективи школи долучилися до проєкту «Гостині для солдата». 14 грудня проведено мітинг-реквієм «Свіча пам’яті ніколи не згасне» (5 річниця загибелі В.Марчака – воїна ЗСУ, 24 окрема артилерійська бригада).

7 грудня 2022 року школа представила роботи учнів у 2 етапі конкурсу «Замість ялинки – зимовий букет» та посіла 1 місце у номінації «Галицькі сувеніри та різдвяна атрибутика» (роботи: К.Дубіль, Діана та Дмитро Гнат).

Велика увага приділялася облаштуванню укриття, комфортному перебуванню дітей – облаштуванню лав, ліжок, створенню настінних малюнків тощо (постійно діючий проєкт).

У 2 семестрі 2022-2023 н.р. виховна система функціонувала на чинній нормативно-правовій базі. Крім законодавчої бази, користувалися наказами відділу освіти, наказами директора по школі з питань виховної діяльності.

Відповідно до плану на поточний рік ЗДВР здійснювалася координація виховної діяльності у школі. Проводились оперативні наради, консультації відповідно до плану та потреби. Відвідувались години класного керівника, надавались рекомендації. Проводилась робота із організації загальношкільних заходів, створенню фото- та відеороликів разом із шкільним самоврядуванням, що працювало під керівництвом педагога-організатора. Своєчасно надавалась інформація відділу освіти та інших компетентним органам. Усі заходи проводились із дотриманням заходів безпеки повязаних із воєнним станом. Надавалась перевага інтерактивним дійствам: квестам, змаганням, конкурсам, вікторинам. Превентивна правовиховна робота проводилась зважаючи на виклики сьогодення. Бесіди та перегляд відеороликів, конкурси малюнків із пропаганди здорового способу життя стали нормою життя  шкільного колективу, хоча декілька учнів продовжили палити. Одного із учнів 8 класу було помічено на вживанні слабоалкогольних напоїв (рішення суду про притягнення до відповідальності матері). Керівний керівник неодноразово проводила бесіди із школярем, його матірю для не повторення ситуації в майбутньому. ЗДВР проводилась робота із профорієнтації випускників, учнів-старшокласників через співпрацю із представниками закладів профтехосвіти, вищої освіти шляхом організації зустрічей, в тому числі, онлайн конференцій-відкритих дверей. Завдяки тісній співпраці із учителькою музики вдалося створити велику кількість відеороликів-вітань. ЗДВР та школярі, педагоги розпочали роботу із реалізації проєкту: «Вінєтка школи – єднає покоління». Під керівництвом адміністрації, вч.фізкультури вдалося на потреби воїнів-односельців сплести 3 маскувальні сітки.

Учителем фізики та учителькою мистецтва, іншими педагогами приділялась належна увага до створення гармонійного та безпечного середовища в ПРУ школи. Зокрема вчителькою мистецтва Бойко Г.В. створено серію настінний малюнків, що сприяють психологічній рівновазі, надають надію на справедливий мир. Вчителем фізики Романишин П.В. створено резервну систему освітлення, на закупівлю елементів якої надані батьківські кошти. У планах залишається створення wifi-точки в укритті. Вентиляційна система була полагоджена завдяки співпраці адміністрації школи із відділом освіти у серпні 2023 року та збільшить рівень безпеки укриття, а значить учасники освітнього процесу будуть більш захищеними.

За 2 семестр 2023-24 н.р були проведені такі загальношкільні заходи: організовано вертеп учнями 11 класу для вітання із Різдвом христовим, змонтовано відеоролик до Дня соборності (вч.історії), до Дня бою під Крутами відвідано кінотеатр для перегляду фільму «Щедрик» (вч.історії, вч.фізкультури), проведено вікторину «Найрозумніший». Серед молодших школярів проведено до 14 лютого – Дня Валентина проведено флеш моб –фотосесію, учні мали можливість обмінятися вітаннями-валентинками (пед.-орг.)Завдяки співпраці вчителів української мови із Тернопільською обласною філармонією було організовано моно-вистави із декламацією творів відомих українських письменників і поетів (вч.укр.мови). До Дня єднання створено відеоролик із учнями початкової школи (вч.поч.класів). До дня памяті Небесної сотні вч.музики, пед.-орг., бібліотекарем, ЗДВР створено мотиваційні відеоролики. До року незламності (24.02) під керівництвом вч.музики, ЗДВР створено ролик. На відзначення 152-ї річниці з Дня народження Лесі Українки класним керівником 7 класу із вихованцями проведено літературно-мистецьку композицію «Ти себе українкою звала». В рамках спотривних змагань із волейболу юнаки посіли 3 місце (вч.фізкультури). Під керівництво вч.фізкультури та учениць-старшокласниць проведено благодійний турнір з волейболу, де учасниками були команди з Качанівки, Оріховець, Підволочиська (5.03.2023). За сприяння адміністрації, класних керівників проведено конкурс читців творів Т.Г.Шевченка, нагороджено переможців. Завдяки співпраці із Unicef для класу безпеки отримали методичні матеріали, роздаткову наочність із протидії мінній безпеці. Старшокласники взяли участь у Всеукраїнському уроці із профорієнтації «Обери свою професію мрії» (кл.керівник 11 класу). Учнівська родина в особі голови Котляр Я. взяла участь у презентації проекту із реалізації УХВЛ (пед.-орг., 16.03). Учні 1-4 класів провели захід із популяризації творчості Т.Шевченка (17.03, кл.керівники). Завдяки співпраці із «Пластом» (станиця Підволочиськ) організовано заняття із писанкарства, вручено подяки та подарунки пластунам(ЗДВР, 11.04.23). До свята Пасхи організовано відео-флешмоб (ЗДВР, кл.керівники). Під керівництвом завуча школи, вчителів біології, основ здоров’я, фізкультури проведено День цивільного захисту. Завдяки співпраці директора школи із Підволочиським відділенням ДСНС вдалося організувати показовий захід із ЮРП із гасіння умовної пожежі ( 3.05.2023). Юні тенісисти здобули 2 місце у змаганнях з настільного тенісу (вч.фізкультури). До 37 річниці аварії на ЧАЕС учнівська родина вручила квіти, подяки ліквідаторам (пед.-орг.) До Дня памяті та примирення створено відеоролик (Здвр, 08.05). Під керівництвом вч.хімії учні 9 класу провели практикоорієнтований урок із виявлення органічних сполук у харчових продуктах. В наслідок реалізації проекту із озеленення школи вч.біології було створено фото-звіт, залучено учнів до закупівлі насінин для майбутньої висадки квітів. Вчителями початкових класів організовано свято Матері. У День вишиванки організовано фото-флешмоб (пед.-орг). Учениця 9 кл. Губка Вікторія здобула 2 місце у конкурсі «Кольоровиий драйв» (вч.мистецтва). Учениця 10 класу Марчак Л. взяла участь у конференції «Слава героям-землякам». До Дня героїв школярами покладено квіти ,гірлянду до пам’ятних знаків, проведено лінійку-реквієм біля місця загибелі Родіона Ткачука (ЗДВР, пед-орг., вч.муз.мистецтва). Вчителем захисту України створено відеоролик із проведення навчально-польових зборів в 11 класі. До Дня Європи кл.керівниками 5, 6 кл. проведено вікторину та тематичний квест. Вчителем правознавства організована екскурсія учнів 9 кл. у Підволочиський суд. Учні-старшокласники здобули 2 місце 2 етапі гри «Сокіл» (вч.Зах.України). Команда учнів-шахматистів здобула 2 місце у змаганнях у Підволочиській ТГ (вч.фізкультури). Класним керівником 1 класу проведено Свято Букварика. До Дня захисту дітей створено мотиваційне відео (пед.-орг). Під керівництвом педагога-організатора, дирекції проведено Свято останнього дзвоника. На завершення навчального року проведено День активного відпочинку (кл.керівники, вч.фізкультури, ЗДВР). 2 червня були проведені загальношкільні та класні батьківські збори (адміністрація, кл.керівники).

Класний керівник 11 класу Романишин П.В. організував роботу із вихованцями, що спрямовувалась на вибір майбутньої професії. Також проводились різнопланові години для формування ключових компетентностей. Зокрема, для формування соціальної та громадянської компетентності були проведені такі години спілкування: «Україна – нероздільна», «На Аскольдовій могилі…», «Нескорені», «Небесна сотня – новітні герої», «Я маю право на…», «Кого пам’ятати і з ким примирятись?», «Особливості проведення НМТ та психологічна стійкість». Формуючи компетентність екологічна грамотність і здорове життя були проведені години класного керівника: «Шкідливі звички чи життя в своє задоволення?», «Екологічні проблеми сучасного світу», «Чорнобиль болить крізь десятиліття», «Безпечні канікули». Приділялась увага заходам для формування інших компетентностей: «Невідомий Шевченко» (обізнаність і вираження у сфері культури), «Безпека в інтернеті» (інформаційно-цифрова).

Виховна робота у 10 класі організовувалась належним чином, виховні годи проводились згідно плану. Було проведено у січні – червні такі години кл.керівника з формування громадянської та соціальної компетентності: «Справжній колектив», «Нескорені», «Духовна краса людини», «Герої у наших серцях», «Маки памяті». Приділялась увага формуванню інших ключових компетентностей: «До чистих джерел» (екологічна грамотність та здорове життя), «Уроки життєвої мудрості» (уміння вчитися протягом життя). Учні 10 класу брали активну участь у загальношкільних акціях, конкурсах, змаганнях.

Класний колектив 9 класу працював над методичною проблемою формування здорового способу життя. На загальношкільному рівні вдалося організувати 2 спортивних турніри. Також клас активно долучався до загальношкільних просвітницьких заходів через ансамбль. Були проведені такі години класного керівника: «Традиції моєї сім’ї», «Небесна сотня: хронологія подій 2014», «Знавці Шевченка», турнір «ЗСУ – наші герої», «Чорнобиль – біль і скорбота», «Цінуймо подвиг солдата» (соціальна та громадянська компетентність); «Види спорту», «Запорука здорового способу життя – заняття спортом» (екологічна грамотність та здорове життя), «Здоровий спосіб життя – це…» (уміння вчитися протягом життя), «Піст – час духовних перемін» (обізнаність у сфері культури). Приділялась увага класним керівником превентивній роботі з проявів девіантної поведінки, проводились індивідуальні бесіди щодо негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я.

У 8 класі виховна діяльність спрямовувалась на формування згуртованості колективу, превентивній роботі із попередження шкідливих звичок. Були проведені такі години кл. керівника: «Калейдоскоп традицій» (обізнаність у сфері культури), «Етика закоханості» (обізнаність у сфері культури), «Герої не вмирають» (соціальна і громадянська компетентність), «Врятуйте планету», «Шкідливі звички»(екологічна грамотність та здорове життя), «Кому можу довіряти» (уміння вчитися протягом життя), «Мамо, я тобі вклоняюсь», «День пам’яті та примирення» (соціальна та громадянська компетентність) , «Відносини із однокласниками» (ініціативність та підприємливість). Проводилась індивідуальна робота із учнем класу, матірю щодо не повторення випадків вживання слабоалкогольних напоїв. Приділялась увага дітям соціально-незахищених категорій.

У 7 класі виховна робота була спрямована на проведення різноманітних за формою класних заходів. Учні стали учасниками літературної композиції «Ти себе українкою звала». Були проведено такі класні години спілкування: «Різдво в моїй родині» (обізнаність у сфері культури», урок звитяги «За Україну» (громадянська та соціальна компетентність), «Як покращити успішність» (ініціативність та підприємливість), «Герої не вмирають» (громадянська та соціальна), «Школа мій дім» (екологічна грамотність та здорове життя), «Вчуся не для себе, а для країни» (вміння вчитися протягом життя), День героїв (громадянська та соціальна компетентність).

Учнівський колектив 6 класу працював у 2 семестрі 2022-23 н.р. над методичною проблемою з формування громадянина-патріота засобами і змістом громадянської складової у виховних класних заходах. Були проведені наступні години класного керівника із реалізації соціальної та громадянської компетентності: «Єднання сили духу і народу», «Небесна сотня: герої не вмирають», «Моя сім’я – моє багатство», «Пам’ятка безпечної поведінки». Приділялась увага класним керівником для формування гармонійної особистості шляхом цілеспрямованого впливу, через проведення інших заходів: «Активний відпочинок» (компетентність вміння вчитись протягом життя), «Естетика побуту українців» (обізнаність у сфері культури), «Продукти харчування: друзі та вороги» (екологічна грамотність та здорове життя), «Подивись на себе очима друга» (компетентність у природничих науках та технологіях), «Що я маю знати щоб зберегти здоровя» (екологічна грамотність та здорове життя).

Із учнівським колективом 5 класу велась робота із адаптації до середньої школи. Проводилась діагностика на початку н.р. та продовжилась корекційна робота впродовж 2 семестру. Класний керівник сконцентрувалася на реалізації методичної проблеми. Приділялась увага різним напрямкам і  формуванню цінностей, виробленні компетентностей. Були проведені заходи із формування компетентності «екологічна грамотність та здорове життя», а саме: «Секрети збереження здоров’я», «Гігієна – богиня здоров’я», «Україна – житниця Європи», «Небезпека обморожень», «Раціональне харчування», «Не засмічуй планету», «Чорнобиль – місто забуття». На формування громадянської та соціальної компетентності проведені наступні години спілкування: «Україна –соборна держава», «Герої поміж нас», «День пам’яті Небесної сотні», «Рік незламності», «Дні пам’яті героїв» та інші. Достатньо уваги приділялось заходам інших ціннісних орієнтацій, набуттю компетентностей: «Люди, які працюють поруч» (ініціативність і підприємливість), «Моє ставлення до ровесників», «Попередження дитячого травматизму» (уміння вчитися протягом життя), «Подивись на себе очима товаришів» (компетентність у природничих науках, техніці), участь у конкурсі «Великодній кошик» (обізнаність у сфері культури).

Класний керівник 4 класу відповідно до складеного плану працювала, переважно, в рамках програмового матеріалу, передбаченого навчальними годинами, використовуючи виховний потенціал тем. Приділялась увага формуванню громадянської та соціальної компетентності, зокрема були проведені такі заходи: «Порахуємо все у портфелі», «Герої на вмирають», «Поговоримо про дружбу», «Я вчуся для себе», «Серце класу», «Одягни вишиванку». Формуванню інших ключових компетентностей також приділялась увага. Були проведені такі заходи: «Зимова спартакіада», «Екодослідник», «Якісне харчування» (екологічна грамотність та здорове життя), «Вам, рідні матусі», участь у конкурсі читців творів Шевченка, «Кращий гуморист» (обізнаність у сфері культури), «Таблиця-циферблат» (математична компетентність).

Виховний процес у 3 класі був побудований відповідно до кількісного складу учнів (3 учні). Участь у загальношкільних заходах забезпечувалась на належному рівні. Класним керівником, відповідно до плану діяльності, були проведені у січні-лютому бесіди, ігри, екскурсії. Переважала наступна тематика: «Різдвяні традиції», «Зимовими вулицями села», «Чесними потрібно бути всюди», «Герої не вмирають». У березні-травні тематикою бесід ,ігор, переглядів роликів та обговорень були такі теми: «Це ми мікроби», «Книжкова лікарня», «Одягни вишиванку», «Дитина і її права», «Жива і нежива природа», «День пам’яті і примирення».

Учнівський колектив 2 класу працював над реалізацією методичної проблеми з формування здорової особистості. Проводились різноманітні заходи, в тому числі квести, фото-сесії, флеш моби. Формуванню ключових компетентностей приділялась достатня увага. Формуючи соціальну та громадянську компетентність з учнями були проведені наступні заходи: «Ціна Соборності», «Уклін вам, герої», «Одягни вишиванку». Формуючи компетентність з екологічної грамотності та здорового життя були проведені: «Користь і шкідливість сонця», «Якісне харчування», «Весна прийшла», «Правила пожежної безпеки». Приділялась увага іншим заходам: «Музика в українських казках», «Веселі перерви», (обізнаність у сфері культури), «Книжкова лікарня» (ініціативність та підприємливість), «Подорож в країну знань» (вміння вчитись протягом життя), «Весела подорож» (математична компетентність).

Класний керівник 1 класу продовжувала роботу із адаптації учнів класу до початкової школи в умовах воєнного стану. Проводилась робота у  семестрі із формування ключових компетентностей, реалізації методичної проблеми (вшанування героїв сьогодення, шанобливого ставлення до краю). Були поведені такі тематичні заходи: «Святість Йорданської води», «Соборність – основна цінність», «Революція Гідності – шлях боротьби», читання поезій Л.Українки, «Увага! Вулиця», участь в конкурсі «Поклін тобі, Тарасе», розучування гаївок, квест «Я люблю Україну», «Доводимо справу до кінця», «Улюблений мультфільм». Учні класу провели традиційне Свято Букварика.

Робота педагога-організатора була сконцентрована на активізації роботи учнівського самоврядування, реалізації проєктів обласної учнівської організації «Авангард» та учнівського уряду громади.

З початку навчального року було продовжено роботу Ради учнівського самоврядування, головою якої була обрана учениця 9 класу Котляр Яна. У школі діють осередки «Ерудит», «Волонтер», «Дозвілля і здоров’я», «РУМ», учасниками яких є учні 5-11 класів.

На засіданнях активу УС розглядались різні питання:

  • затвердження плану проведення засідань активу на 1 та 2 семестру;
  • результати проведення рейдів – перевірок класів, огляду куточків , та озеленення кімнат;
  • про проведення загальношкільних свят, конкурсів, флешмобів;
  • проведення конкурсу «Супер-клас»;
  • організація благодійних турнірів, ярмарок;
  • участь у перегляді фільмів, обговорення;
  • організація екскурсій, відвідин театрів.

Рекомендації на 2023-2024 н.р.

- активізувати роботу учнівського самоврядування через різні форми діяльності, відпочинку;

-надавати перевагу волонтерству через проведення ярмарків, турнірів;

- планування роботи здійснювати на всебічний, гармонійний розвиток особистості через проведення заходів, які відповідають 11 компетентностям;

- систематично працювати із новопризначеними класними керівниками з метою надання методичної допомоги;

- продовжити використання основних нормативно-правових документів  - плану класного керівника, журналу спостережень.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.