Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи виконуєте ви домашні завдання,стежите за оцінками?
Всього 119 чоловік

Виховний процес

Дата: 5 грудня 2017 о 21:50, Оновлено 25 листопада 2018 о 20:13

Головним завданням національної школи є

не тільки надання якісної освіти, але й формування високоморальної особистості, яка застосовує на практиці християнську мораль, патріотизм до Батьківщини. Виховний процес є дуже складним і вимагає від нас триєдиного підходу, де відбувається співпраця школи, батьків, громадськості. Враховуючи те, що не кожен учень може здобути найвищий рівень знань, головним завданням школи в цьому випадку є "звернення" до духовності кожного ромадянина України, який у будь який час міг би стати на захист Краю-Батьківщини, допомагав соєму ближньому, будучи активним членом громадянського суспільства.

     Виховний процес у школі здійснює дирекція школи, педагоги. Спрямовує виховну діяльність заступник директора з виховної роботи., який є координатором між вчителями-предметниками, класними керівниками і класоводами, дирекцією, учнівським самоврядуванням.

       Виховний процес здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України "Про освіту", листів МОН рекомендацій ТОКІППО

       Для ефективностіта системності роботи по вихованню молодого покоління, розроблено структуру виховної роботи Качанівської ЗОШ І - ІІІ ступенів за ціннісними ставленнями (напрямами): до суспільства і держави, до мистецтва, до природи, до себе, до людей, до праці, до сім'ї.

      Школа має давні традиції учнівського самоврядування, яке виступає не просто об'єктом виховної діяльності школи, а й активним суб'єктом, що дозволяє заглиблюватися в інтереси усіх учнів, сприяє згуртуванню колективу, прояві лідерських компетентностей школярами.

У тісній співраці усіх згадуваних вище учасників виховного процесу вдається проводити велику кількість різноманітніх заходів, що безумовно сприяють формуванню особисточтей, які вважають християнські цінності та патріотизм фундаментальними принципами у своєму житті.

Щорічно вудбуваються вільні, прямі, таємні вибори

учнівського самоврядування: голови, членів осередків від кожного класу. Після цьго скликається перше організаційне засідання ВУР, де обираються голови осередків, заступник голови ВУР, які входять за посадами до РАДИ ВУР "З Богом та Україною в серці". Також за посадою до Ради ВУР входить і голова "Молодої Просвіти". ВУР збирається на свої засідання не менше 2 разів на семестр, але  також і позачергово відповідно до Конституції ВУР. Члени осередків збираються на своє планове засідання у кінці місяця з метою планування діяльності на майбутній період головою осередку/координатором РУМу чи головою ВУР/заступником голови ВУР (у разі відсутності голови). Координацію діяльності учнівського самоврядування по організаційному напрямку здійснює педагог-організатор,а контроль - ЗДВР.

Свідченням продуктивної виховної роботи школи є цілий ряд заходів,  про проведення яких звітують голови осередків перед головою ВУР,а голова самоврядування та  голова "Молодої Просвіти" перед  ЗДВР, педагогом-організатором.

Голова ВУР є організатором дозвілля учнів школи, координує і здіснює контроль за викнаням планів осередками, звітує кожного понедіка на загальношкільній лінійці про діяльність учнівського колективу за попередній період та плани на поточний тиждень.

Відповідно до Статуту школи, Конституції ВУР зняти з посади голову самоврядування може ВУР "З Богом та Україною в серці" на черговому чи позачерговому засіданні, за умови підтримки такого рішення не менше 2/3 від усіх писутніх членів ВУР. Ініціювати звільнення голови може сам голова через складення заяви, Дирекція школи, педагогічна рада, один із осередків де приймається відповідне рішення про недовіру голові за умови підтримки  2/3 від складу осередку ("за" 5 голосів). 

Крім здійснення акцій милосердя, операцій "Турбота",

"Забуті могили",

"Трудовий десант",

 

" Чисті джерела", проведення різноманітних за тематикою і формами виховних заходів, учнівська родина бере учать у конкурсах-змаганнях між класами на визнначення "Кращої сім'ї  місяця", яку нагороджує голова ВУР у перший понеділок нового місяця в рамках конкурсу "Супер-клас" за номінаціями "Еталон чистоти", "Діамант освіченості", "Перлина творчості", перехідним кубком. 

Качанівська ЗОШ є опорною із громадянського виховання, національно-патріотичного киховання.

В основних нормативно-правових актах із громадянського виховання міститься, що домінантною основою розвитку українського суспільства є виховання «свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємовідносин, формування у молодого покоління потреби та уміння жити в громадянському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури». На основі цих актів щорічно формується виховний план Качанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.Складові змісту громадянського виховання: патріотизм і  національна самосвідомість, культура міжетнічних стосунків, політична і правова культура, моральна свідомість, трудова активність зумовлюють ефективність виконання завдань  навчально-виховного процесу. Діяльність навчального закладу  спрямована на формування такої особистості, у якій синтезуються всі якості громадянина.

Важливе місце у цьому процесі посідає освітня складова, у вигляді громадянської освіти, яка доповнюється й розширюється вихованням у дусі громадянськості.  Громадянознавчі аспекти знаходять своє висвітлення під час вивчення предметів, що належать до державного компонента: української мови і літератури, історії і географії України, правознавства, музики, образотворчого мистецтва, курсу «Я і Україна» в початковій школі.  

Громадянське виховання учнів здійснюється цілеспрямовано і системно. Організація позакласної та позашкільної виховної роботи сприяє не тільки збагаченню учнів знаннями й уміннями, а й залученню школярів до безпосередньої діяльності, яка розвиває громадянина.

Таким чином формується модель відкритого громадянського суспільства, запроваджуючи широкі можливості соціальної практики учнів (зокрема, через учнівське самоврядування).

 Проводяться постійно в школі і викликають найглибші патріотичні почуття, сприяють соціальзації: День збройних сил України, посвята 5 у ВУР, День української мови та писемності, День ветерана, День Перемоги, ІПГ  «Знай свої права», «Як бути толерантним?», заходи до дня порозуміння із хворими на ВІЛ-СНІД, екскурсії до м. Острога, м.Луцька,

 

м.Рівне, відвідини Тернопільського драмтеатру, День пам’яті героїв Крут, заходи до Дня пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС, заходи до Дня захисника України,  конкурси плакатів «Я – проти насилля», «Єднаймося ж, брати мої», святкування Дня Перемоги, вечори відпочинку в національному стилі, благодійні ярмарки,  заходи до Дня пам’яті героїв Крут, Дня пам’яті жертв голодомору, Дня ЗСУ, заходи із нагоди 200-річчя Т.Г. Шевченка, патріотичний флеш-моб, брифінг «Сучасні аспекти родинного виховання», виховні години «СНІД – трагедія нашого часу»,  зустріч із дільничним інспектором, загальношкільна лінійка до Дня Соборності України, щотижня проходять години політінформування тощо.

Отож школа працює за  чіткою системою, яка сприяє вихованню активного громадянина-патріота, соціально-активної особистості.

ГРУПА В СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ: (https://www.facebook.com/groups/1063908603713654/)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.