Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи виконуєте ви домашні завдання,стежите за оцінками?
Всього 119 чоловік

Звіт директора школи

Дата: 17 вересня 2020 о 12:22, Оновлено 17 червня 2024 о 14:20

Звіт директора

Качанівської ЗОШ І-ІІІ ст. за 2023-2024 рік

та завдання на 2024-2025 н.р. 

         Проведення докорінної реформи загальної середньої освіти сприятиме подоланню негативних тенденцій, забезпеченню соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності держави.

Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти за такими напрямами:

  • ухвалення нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості;
  • запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків;
  • підвищення мотивації вчителя шляхом підвищення рівня його оплати праці, надання академічної свободи та стимулювання до професійного зростання;
  • запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня);
  • удосконалення процесу виховання;
  • створення нової структури школи, що дасть змогу засвоїти новий зміст освіти і набути ключових компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості;
  • децентралізація та ефективне управління загальною середньою освітою, що сприятиме реальній автономії школи;
  • справедливий розподіл публічних коштів, що сприятиме рівному доступу усіх дітей до якісної освіти;
  • створення сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, вчителів і батьків;
  • створення необхідних умов для навчання учнів безпосередньо за місцем їх проживання, зокрема у сільській місцевості, або забезпечення регулярного підвезення до шкіл.

За експертними оцінками, найбільш успішними на ринку праці в найближчій перспективі будуть фахівці, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіють іншими уміннями.

   Реформування змісту загальної середньої освіти передбачає розроблення принципово нових державних стандартів загальної середньої освіти, які повинні ґрунтуватися на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання, враховувати вікові особливості психофізичного розвитку учнів, передбачати здобуття ними умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.

   Реформування педагогіки загальної середньої освіти передбачає перехід до педагогіки партнерства між учнем, вчителем і батьками, що потребує ґрунтовної підготовки вчителів за новими методиками і технологіями навчання, зокрема інформаційно-комунікативними технологіями.

З метою створення умов для інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами необхідно розробити індивідуальні програми їх розвитку, що включатимуть  корекційно-реабілітаційні заходи, психолого-педагогічний супровід і засоби для навчання таких дітей.

У рамках реформування системи управління загальною середньою освітою  школа матиме право розробляти і впроваджувати власні освітні програми відповідно до державного стандарту загальної середньої освіти.

   Для досягнення мети Концепції необхідно забезпечити стимулювання вчителя  до особистого і професійного зростання та надання йому академічної свободи, а також матеріальне стимулювання, зокрема шляхом підвищення розрядів.

   І. Згідно з річним планом роботи ліцею протягом 2023-2024 н.р. педагогічний колектив  працював над науково – методичною проблемою: «Формування  освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму». Основними завданнями було забезпечення неперервності підвищення науково-методичного рівня та професійної майстерності педагогів шляхом залучення останніх до різних форм методичної роботи .

            Враховуючи  індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу ліцею, методична робота здійснювалась через колективну (педагогічна рада, нарада при директорові, наради при ЗДНВР; групову (методична рада ліцею ; методичне об’єднання вчителів  початкових класів (керівник Панькевич Н.Б.); методичне об’єднання класних керівників (керівник Пелих Г.М.); індивідуальну (співбесіди; аналіз уроків; методичні консультації; самоосвіта ) форми роботи.  

ІІ. Аналіз роботи методичних структур

  Усі засідання методичних об’єднань проводились згідно з планом роботи. До засідань готувались педагогічні виставки методичних розробок з даної теми, відкриті уроки з подальшим їх детальним аналізом і обговоренням, мультимедійні презентації. Робота методичних об’єднань була спрямована  на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителів,  удосконалення методики проведення уроку. Вони спрямовують роботу на забезпечення потреб вчителя, надають їм реальну допомогу. Усі засідання ШМО були чітко продумані та охоплювали різні аспекти розвитку освіти та проблеми сьогодення.

  У 2023 - 2024 н. р. члени методоб'єднання вчителів початкових класів працювали  над проблемою «Підвищення якості знань, удосконалення освітнього процесу та формування здорового способу життя на основі впровадження наукових досягнень, нових педагогічних технологій в реаліях сьогодення».  Педагоги  вивчали та впроваджували елементи нових педагогічних  технологій, створювали  умови для успішного впровадження нового освітнього стандарту на засадах компетентнісного підходу.  Протягом року провели  п’ять   засідань, де розглядались питання:

- про освіту України в умовах дії  воєнного стану;

- про інноваційні технології:доцільність та практичне застосування у освітній діяльності;

- про модернізацію початкової освіти – актуальну вимогу сьогодення;

Провели . цифровий калейдоскоп «Як навчатися офлайн або онлайн і дбати про безпеку усіх учасників освітнього процесу?» та практикум «Застосування сервісів Google у професійній діяльності вчителя. Створення персонального сайту вчителя».     

       Систематичною і цілеспрямованою можна назвати  роботу  методичного об’єднання класних керівників (керівник Пелих Г.М.) Методична проблема над якою  працювали класні керівники  «Використання інноваційних освітніх технологій для формування успішної, конкурентоспроможної  та здорової особистості». Методичне об`єднання класних керівників працювало над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах, а саме: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціального середовища. Протягом навчального року на засіданнях  розглядались питання:

- про  безпеку освітнього простору в кризових умовах , профілактику стресостійкості класних керівників та учнів;

- про профілактику булінгу, дитячого травматизму, охорона життя і здоров'я здобувачів освіти;

- про співпрацю класного керівника і сім′ї у навчанні та формуванні життєвих компетентностей особистості ;

- про формування навичок соціальної активності в процесі практичної громадянської активності школярів;

Провели круглий стіл “Мистецтво як засіб ствердження національної самоідентичності”

ІІІ. Результативність роботи з обдарованими дітьми.

    У школі активно ведеться робота з обдарованими дітьми. Здобувачі освіти беруть активну участь в олімпіадах, конкурсах. Збірна команда ліцею приймала участь у районних спортивних  турнірах і виборола призові місця.

      Учні нашого ліцею взяли активну участь у  ІІ етапі  Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Учні нашої школи взяли активну участь у  ІІ етапі  Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. За результатами районних олімпіад наші вихованці здобули 21 призове місце: 4 перших, 6 других та 11 третіх.

І місце

Полухіна Аліна (9 клас) – переможець олімпіади з  хімії (вч.Горалечко Л.М), історії та правознавства (вч. Кульбаба Т.І.).

Будник Андріана (8 клас) - переможець олімпіади з української мови і літератури (вч. Пелих Г.М.)

ІІ місце

Полухіна Аліна (9 клас) – призер олімпіади з біології, трудового навчання  (вч. Блятник М.М.) та англійської мови  (вч. Городницька М.Й.)

Пастир Яна(10 клас) - призер з біології  (вч. Попельняк Т.С.)

Губка Вікторія (10 клас) – призер з правознавства (вч Кульбаба Т.І.)

Борохвіна Анжеліка – призер з біології (вч. Попельняк Т.С.)

ІІІ місце

Франчик Юрій (7 клас) – призер з математики (вч.Папіровська О.Т.) та хімії (вч. Горалечко Л.М.)

Полухіна Аліна - призер з української мови та літератури (вч. Козловська Г.А.), математики (вч.Папіровська О.Т.)

Пастир Яна   - призер з української мови та літератури (вч. Пелих Г.М.), історії (вч. Кульбаба Т.І.), математики (вч. Папіровська О.Т.)

Будник Андріана (8 клас) – призер з математики (вч.Папіровська О.Т.)

Губка Вікторія – призер з фізики (вч. Романишин П.В.), географії (вч Блятник М.М.)

Витко Назарій – призер з інформаційних технологій (вч. Романишин П.В)

   Пастир Яна,  учениця 10 класу, здобула  перемогу в ІІ етапі у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України. Учениця  представила роботу на тему «Пастерське служіння Миколи Шаварина 1944-2011р.» (керівник Кульбаба Т.І.)    

   Будник Адріана Ігорівна, учениця 8 класу, здобула 2 місце у ІІ етапі (обласному) Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів у 2023/2024 н.р. у сексії «Всесвітня історії». Адріана захистила роботу «Казимир Жеглень – винахідник бронижелета»

    Губка Вікторія, учениця 10 класу, отримала диплом ІІ ступеня у конкурсі «МАН-Юніор Дослідник-2024» у номінації «Історія» (м.Київ), керівник Кульбаба Т.І..Вікторія презентувала  роботу " Підволочиськ: минуле і сучасне в пам 'ятках "( екскурсійних маршрут ).

     Полухіна Аліна стала переможцем міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дніпра -2023»

     Учні 8 класу Будник А. та Барняк Х, Дубіль К.. (керівник Пелих Г.М.) отримали  ІІ місце у конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет» представивши сюжетна композиції «Млиночок - усьому віночок» та «Відпочинок захисника». Чудові результати отримали наші учні у спортивних змаганнях і турнірах:

  •  І місце у змаганнях з волейболу серед дівчат ліцеїв в залік V Спортивних ігор школярів Підволочиської АТГ (відкрита першість);
  • І місце у спортивно – масовому заході «Перша ліга»;
  • ІІ місце в територіальному етапі Всеукраїнського спортивно – масового заходу «Cool Games” серед школярів другого вікового дивізіону;
  • ІІІ місце з кубку по настільному тенісу Підволочиської ТГ;
  • ІІІ місце у змаганнях з шахів серед ліцеїв в залік V Спортивних ігор школярів Підволочиської ТГ (відкрита першість);
  • ІІІ місце у територіальному етапі « Пліч –о пліч всеукраїнські шкільні ліги з волейболу»

     Команда нашої школи стала призерами  І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») здобала ІІІ загальнокомандне місце (керівник Кульбаба С.І.).

IV. Впровадження інноваційних технологій.

    Інноваційні технології швидко увійшли в усі галузі нашого життя. В зв'язку з цим виникає нагальна потреба використання комп'ютерної техніки під час вивчення багатьох дисциплін шкільного курсу. Вивчення окремих дисциплін чи окремих тем з використанням інноваційних технологій, комп'ютерної техніки та найсвіжішої інформації, взятої з мережі Internet, - один із способів оптимізації та урізноманітнення освітнього процесу. Учителі Качанівського ліцею широко впроваджують їх, використовують мультимедійні презентації (на уроках української мови та літератури,  біології, природознавства, географії, історії), проектні технології (на уроках трудового навчання),ігрові технології та музичний супровід під час фізкультхвилинок (початкові класи),інтерактивні методи (на уроках зарубіжної літератури та математики).Учителі природничо – математичного циклу з метою впровадження STEM – освіти використовують елементи інтегрованого навчання на уроках. Засідання методичних структур проходить у формі майстер – класів, тренінгів, квестів, практикумів,  круглих столів, дискусій, під час проведення яких використовуються мультимедійні презентації.

    Несподівані корективи в організацію методичної роботи та освітнього процесу вніс воєнний стан в Україні та змусив всіх терміново опановувати цифрові інструменти й нові педагогічні підходи та методики. Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Проте учителі опанували засоби та інструменти дистанційного навчання та використовували в освітньому процесі онлайн-сервіс - LearningApps.org, платформу для створення інтерактивних навчальних додатків, яка дозволяє вести аналітику навчального процесу і реалізовувати стратегії індивідуального підходу — Classtime, Google-форми для складання тестів,  сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей  — Zoom , Google Meet, матеріали всеукраїнської школи онлайн, платформ «Всеосвіта» , « На Урок», JustClass.

V.Організація внутрішкільного контролю

Координація внутрішкільного управління відбувалася згідно річного плану роботи ліцею на 2023-2024 н.р., що дублювала перспективне планування роботи навчального закладу та наказів відділу освіти Підволочиської селищної ради . Вся робота спрямована на висвітлення проблеми «Формування  освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

  Адміністрацією ліцею перевірялося викладання біології, англійської мови, фізичної культури та інформатики.  Систематично перевірялися класні журнали. У кінці першого та другого семестрів проводився моніторинг результативності підсумкових контрольних робіт з базових дисциплін у випускних класах.

    Постійно проводилися наради при директору та ЗДНВР по основних питаннях  роботи з обдарованими дітьми, профілактики дитячого травматизму, ведення шкільної документації, підготовку до НМТ, стану дитячого харчування. Вивчається система роботи учителів, що атестуються.

VІ. Аналіз роботи науково – методичної ради

Основними завданнями методичної ради були:

1.Організаційно-методичний супровід та реалізація основних завдань Закону України «Про освіту»,  Концепції «Нової української школи», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, інших законодавчих актів, державних та регіональних програм.

2.При плануванні роботи методичних структур врахували пріоритетні напрямки викладання навчальних дисциплін в 2023-2024 н. р.

3.Впроваджували Концепцію «Нова Українська школа» у поступі до цінностей та нової редакції Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, Державний стандарт початкової освіти, Державний стандарт базової середньої освіти, Концепцію «Нова українська школа».

4.Продовжували вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання як засобу формування та розвитку професійної компетентності.

5.Створювали умови для особистісно орієнтованої системи неперервної освіти, метою якої є надання педагогам широких можливостей для оновлення, поглиблення, удосконалення професійної компетентності.

6.Створювали систему науково-методичного супроводу педагогічних інновацій.

7.Забезпечували психолого-педагогічні умови для формування компетентної особистості.

8.Забезпечували умови для індивідуального розвитку учнів, стимулювати їх інтелектуальну та соціальну активність, мотивувати їх навчальну діяльність.

10.Забезпечували зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.

На засіданнях методичної ради школи розглядались питання:

- про впровадження електронного журналу у освітній процес (практичне заняття);

- про опрацювання методичних рекомендації щодо викладання предметів у 6 класі НУШ

- про хід атестації вчителів у 2023-2024 навчальному році;;

- про аналіз участі учнів у ІІ етапі олімпіад з базових дисциплін та конкурсах;

- про підсумки моніторингу навчальних досягнень учнів випускних класів.

Було проведено тренінг  «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учня в умовах Нової української школи» та майстер – клас  «Досвід – наш скарб» (з досвіду роботи учителів, що атестуються).

З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у ліцеї проводилась методична робота, яка спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня.

 Поряд зі сказаним є ряд недоліків у методичній роботі:

1. Педагоги ліцею залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

2. Неактивна участь педагогічних працівників у заходах обласного, міжнародного, Всеукраїнсього рівнів.

Рекомендації:

1. Через вивчення та впровадження інновацій та сучасних технологій у освітній процес підвищувати якість знань учнів.

2. Систематично удосконалювати форму методичної роботи з педагогічними кадрами.

3. Посилити роботу з обдарованими учнями закладу.

4. Активізувати участь педагогів у різноманітних конкурсах.

Висновки:

- методична робота спланована на вирішення запланованих завдань і зорієнтована на конкретні результати;

- ліцеї панує творча атмосфера;

- методична робота ефективно впливає на підвищення професійного рівня педагогічного колективу.

      Отже , аналіз методичної роботи ліцею дозволяє зробити цілком логічний висновок про достатній професійний рівень роботи всіх структурних методичних одиниць навчального закладу спрямований на реалізацію поставленої методичної мети.

    Адміністрацією ліцею  було проведено роз'яснювальну роботу серед учасників освітнього процесу щодо можливостей використання електронних ресурсів для забезпечення дистанційного навчання; на сайті школи був створений електронний журнал оцінювання навчальних досягнень учнів Eddy. Директор школи та ЗДНВР мали доступ до журналів оцінювання всіх класів,домашніх завдань,що давав кожен учитель.  Педагоги систематично вносили відомості для учасників освітнього процесу щодо домашніх завдань, корисних посилань, веб-ресурсів.

Перевагою сайту школи було те,що кожен учень мав власний аккаунт , який був захищений від від інших користувачів. Вчителі,надаючи завдання на сторінках електронного журналу, мали можливість зворотнього зв’язку з учнями через розділ «Приватні повідомлення». Після перевірки учителем робіт виставлялася оцінка в журнал та дублювалася в щоденнику окремого учня. Батьки бачили оцінки лише своїх дітей.

  Класні керівники, вчителі-предметники працювали чітко за  календарно-тематичним плануванням та складеним розкладом.який був затверджений на початку навчального року.Така система роботи була зручною для вчителів, учнів та контролю батьків. Тестові завдання учні виконували в гугл формах, classtimelearningapps за посиланнями, де учні отримували оцінки, які учителі переносили у е лектронні журнали. Кожна із платформ має свої переваги: доступна з будь-яких гаджетів та комп’ютерів. Вчителями-предметниками було напрацьовано багато матеріалу із презентацією уроків, відеоуроків, спілкування  в онлайм режимі через вайбер , коли учні виконували письмові види робіт-диктанти, твори, перекази. На сайті школи своєчасно розміщувалася інформація про порядок організації навчання у період тимчасового призупинення освітнього процесу, виставлялися поточні оцінки,тематичне оцінювання, оцінки за контрольні. Робота до кінця навчального року була в чіткому режимі, коли учні писали контрольні роботи та готувалися до здачі МНТ. Інколи траплялися випадки , коли не було світла та повітряні тривоги , але чітка система контролю освітнього процесу все компенсувала.

 ІV. Веб-сайт закладу освіти.

  Перевагою сьогодення є веб-сайт закладу освіти. Він має сучасний контект, а саме складається з таких розділів:

1.Адміністрація школи, що вміщує робочий навчальний план, річний план, освітні програми та матеріально-технічне забезпечення.

2. Вчительська-показує педагогічний склад,  методичну роботу, результати олімпіад, конкурсів

3.Новини школи-  проведені флешмоби , конкурси. змагання

4. Зворотній зв’язок батьків та громадськості з адміністрацією та вчителями- предметниками, електронні звернення.

5.Фотоальбоми з таких напрямків:

-виховний процес,

- літописи ВУР,

- плани роботи

6. Робота з обдарованими дітьми( олімпіади , конкурси, екологічні проекти, спортивні змагання)

7. Психологічна служба ( листи батькам про  антибулінг, розробки класних керівників з психологічного здоров’я дітей.)

8.Антибулінова політика та багато  інших напрямків роботи.

Освітній процес сплановано згідно Стратегії розвитку ліцею на період 2020-2025 років, освітніх програм для учнів 1-4 класів, 5, 6,7, 8-9, 10-11 класів.

Навчальний процес набуває нових форм, де поряд з очною формою навчання використовується дистанційне навчання. Педколектив активно долучається до нових освітніх онлайн- платформ і сервісів: Zoom ,Google Meet,  Klasstime, Google форми. Провідну роль в комунікації між учнями , батьками  і вчителями школи відіграє сайт закладу,е-журнал Eddy? що допомагає проводити навчання з усіх предметів згідно календарно- тематичного планування

Заняття відбувалися без зміни розкладу, що дублював основний розклад  школи.Учителі використовують електроні журнали для кожного класу з кожного предмета.Домашні завдання переносяться автоматично з електронного журналу в електронний щоденник учнів. Перевагою сайту є те, що батьки мають доступ лише до досягнень своїх учнів і можуть спілкуватися зі вчителями через вкладку приватні повідомлення.З метою контролю над освітнім процесом та ефективністю роботи вчителів та учнів адміністрація школи має доступ до електронної сторінки кожного вчителя- предметника.

Ось для прикладу, електронний журнал з історії України 11   класу, ми бачимо домашні завдання , оцінки кожного учня, то зворотній зв'язок з батьками.

3.Адміністрація  ефективно використовую педагогічний потенціал школи. Кадри вирішують все. У закладі вдало поєднанні досвідчені і молоді вчителі, що піднімає рівень ефективності навчання. 50% відсотків вчителів вищої кваліфікаційної категорії, 4 вчителі- методисти, 3 зі  званням «Старший вчитель», 1 відмінник освіти.

 Крім уроків, учень виконує тести, а також завдання, які надсилає на перевірку вчителю. Це може бути усна відповідь, яку учень записує на відео, або ж письмова робота. Учитель перевіряє роботу, коментує її та оцінює. З поточних оцінок, як і у звичайній школі, виводиться тематична, а потім семестрова та річна. У разі виникнення питань, учень може у будь-який момент звернутися до вчителя онлайн. Школярів молодших класів має супроводжувати ще й  мама, бабуся, батько чи будь-яка інша людина, яка організовує процес навчання малюка, орієнтуючись на підказки вчителя.

VII. Звіт з виховної діяльності.

Відповідно до чинних законодавчих, нормативно-правових актів у сфері освіти було розроблено план виховної діяльності закладу, на основі якого працювали ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники, педагоги.

Відповідно до плану роботи ЗДВР проводились поточні бесіди, консультації щодо виконання плану діяльності, відвідувались години класного керівника, загальношкільні заходи, надавались рекомендації, підсумовувався передовий досвід, вносились корективи у виконання плану (за потреби). Педагог-організатор, класні керівники розробили індивідуальні плани, яких дотримувалися упродовж н.р, вносили поточні зміни. Належна увага приділялась виконанню практичної частини плану виховної діяльності, відзначенню памятних дат та свят.

11 клас. Колектив 11 класу – сім’я «Калина» у 2023-2024 н.р. були організаторами декількох загальношкільних заходів, зокрема, долучились до організації та святкування концертної програми до Дня вчителя, «Гостинці для ЗСУ», «Йде селом коляда». Класни керівник Блятник М.М. із колективом проводила уроки мужності, години класного керівника, бесіди: «Життя не вічне – вічні цінності людські», «Урок життєвої мудрості», «Раз добром зігрієте серце, вік не прохолоне», «Моє здоров’я в моїх руках». Активними учні були в шкільній акції «Гостинці для ЗСУ», придбавши продукти, солодощі для воїна-односельця. Долучалися до загальношкільних спортивно-військових заходів, зокрема, здобули 3 місце в грі «Сокіл».

10 клас.У поточному н.р. класний керівник Кульбаба С.І. з колективом  класу провів уроки мужності: «Шлях до Перемоги», «День козацтва – День захисника України», «День гідності та свободи: хронологія подій». Учні активно долучались до проведення ярмарок зі збору коштів для воїнів-односельців, брали участь в акції «Гостинці ЗСУ». Активною була робота колективу класу із формування здоров’язберігаючої компетентності, зокрема учениці посіли І місце у змаганнях із волейболу у 2 етапі. На щотижневих годинах класного керівника, крім тематики соціально-громадянської, приділялась увага превентивним заходам із травматизму під час освітнього процесу, канікул. Долучалися до загальношкільних спортивно-військових заходів, зокрема, здобули 3 місце в грі «Сокіл», змаганнях із волейболу (1 місце у громаді).

9 клас.Класним керівником Папіровською О.Т. із учнівським колективом класу бло проведено години класного керівника, а саме: «Україна – це ми» , «Милосердя й доброта», «Як виховати лідера», «Насильство – це злочин», Бережи своє здоров’я». Учні долучалися до загальношкільних акцій, проводили благодійну ярмарку для потреб ЗСУ. Проводилась індивідуальна робота з учнем, що без поважних причин не відвідує заняття. Значна увага приділялась профорієнтаційній роботі.

8 клас.Класний колектив 8 класу у першому семестрі працював на д виховною проблемою з формування життєвих компетентностей учнів на основі розвитку творчого потенціалу школярів. Виховні заходи допомагали у становленні особистості, формують вміння реалізуватися, відповідати на виклики часу. З класом були проведені заходи – години класного керівника: «Незламні», «Уклін захисникам України», «День гідності», «ЗСУ – наш оберіг». Учні класу долучались до шкільних акцій зі збору коштів на потреби воїнів-односельців під час благодійних ярмарок, були активними учасниками інших конкурсів, зокрема «Замість ялинки – зимовий букет», у якому на 2 етапі посіли 2 місце.

 Аналіз 7 клас. Колектив 7 класу працював над виконанням проблеми: «Реалізація змісту соціальної та громадянської компетентності як запоруки формування громадянина-патріота». Для реалізації цілей та завдань класний керівник Городницька добирала такі виховні технології як години спілкування: «Виконуй обов’язки», «Твоє здоров’я в твоїх руках», «Як захищаються права дітей в Україні». Проводились і години класного керівника: «Україна – супербренд», «Грамотність – запорука успіху людини», «День пам’яті жертв  Голодомору», онлайн-квест «Ми українці», «День козацтва та захисників України», «Безпека в побуті». Учні класу активно долучались до шкільних акцій: «Гостинці для ЗСУ», «Лист солдату», «Замість ялинки – зимовий букет», «Миколайчик для солдата».

6 клас. У 2023-2024 н.р. класна сім’я «Чорнобривці» працювала над вирішенням виховної проблеми з формування самостійної всебічно розвиненої особистості, що критично мислить в умовах воєнного стану. Проведені години спілкування: «Учнівське самоврядування – школа лідерства», «Бути милосердним», «Україна – європейська держава», «Міжнародний урок доброти», «День української писемності», «Геноцид 1932-1933 рр.». особлива увага зверталась на формування соціальної та громадянської компетентності та були проведені години класного керівника: «Україна 2023: шлях до перемоги», «Герої поміж нас», урок-реквієм на вшанування пам’яті В.Марчака. Класна сім’я долучалась до проведенян шкільних акцій з підтримки воїнів-односельців.

5 клас. Колектив 5 класу працює над проблемою: «Формування екологічної компетентності як однієї з умов євроінтеграції». У вересні – грудні із учнями класним керівником Романишин П.В. були проведені такі заходи: «Збережемо природу Дністра», «Україна – європейська держава» (формування квіткових композицій), «Вільний час – простір для розвитку здібностей», «День Захисників – особливий день», «Проголошення ЗУНР», «Єдина справжня розкіш – спілкування українською», «Україна пам’ятає Голодомор», «Як ми ставимося до хворих на СНІД?» , «Вчимося поважати інших». Колектив класу активно долучався до шкільних акцій, зокрема «Гостинці ЗСУ», «Миколайчик для солдата».

4 клас(2 кл). Виховна діяльність у класу комплекті (4,2 кл) класним керівником Вовною Н.Р. була націлена на створення оптимального мікроклімату, щоб сприяв творчому саморозвитку. Формування громадянської та соціальної компетентності відбувалось через  уроки мужності, бесіди: «Ми українці: честь і слава незламним», «Славимо захисників», «Історія Євромайдану». Учні долучались до ігор-естафет, проводили екскурсії вулицями села, виготовляли лепбуки, писали листи воїнам-односельцям. Особлива увага приділялась форуванню математичної, інформаційно-цифрової компетентності через проведення вікторин, міні-проєктів.

3 клас.Основною метою виховної діяльності з колективом 3 класу було створення оптимального мікроклімату, що сприяв творчому саморозвитку дітей. Були проведені класоводом Франчик І.І. наступні заходи: «Ми українці: честь і слава незламним», «Україна незламна і сильна», Героями не народжуються», «запали свічу пам’яті». Учні активно долучалися до проведення уркоів-подорожей, квестів: «День народження дружби», «Моя майбутня професія», Казкова школа». Школярі були учасниками захисту міні-проєктів. Класовод проводила індивідуальну роботу із учнями, що опинились у складних життєвих ситуаціях.

1 клас. У 2023 – 2024 н.р. класоводом Панькевич Н.Б. було заплановано та реалізовано заходи, присвячені святкуванню Дня Незалежності України, зокрема учні брали участь у конкурсі малюнків на патріотичну тематику, у флеш мобі до Дня миру, а також знайомилися із національними символами України. З учнями проводились бесіди щодо безпеки на дорозі, правил поводження із підозрілими предметами. Учні долучились до зустрічі св.Миколая як учасники концертного дійства. Проводилась адаптація школярів до нових вимог НУШ. Формуючи екологічну компетентність, школярі брали участь в акції «Годівничка».

ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники та вчителі-предметники працювали за злагодженою системою. У першому семестрі були проведені такі загальношкільні заходи як: День знань, День миру, День захисників та захисниць, День вчителя, День писемності, Листопадовий чин, День пам’яті жертв Голодоморів, тиждень ЗСУ, святкування Дня св.Миколая та Різдва Христового. Учні 8 класу здобули 2 місце у конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет». Проводились ярмарки, а вилучені кошти перераховувались воїнам-односельчанам на усе необхідне. У зимовий період колектив школи долучався до формування посилок із продуктами-смаколиками для ЗСУ. Підсумком роботи із національно-патріотичного виховання є проведення благодійного концерту та ярмарки у Будинку культури села.

У 2 семестрі було проведені заходи із відзначення памятних дат: Дня Соборності, Дня Героїв Небесної сотні, місячник екологічного та правового виховання, Дня памяті та примирення, Дня Європи, Дня героїв, Пасхи. Учні –старшокласники успішно взяли участь у спортивних заходах, здобувши перемогу у грі «Сокіл», стали чемпіонами громади із волейболу, призерами у тенісі, з шахів. Цікавим та насиченим для школярів був День ЦЗ. Стало доброю традицією проведення учнівською родиною «кольорових тижнів». Упродовж року ліцей радо зустрічав воїнів-односельців. Під час їхніх відпусток організовувались зустрічі-спілкування. Доброю традицією стало проведення загальношкільних конкурсів, де кожен учень може проявити свої якості як спортсмен, інтелектуал. Кращих учнів адміністрація закладу нагороджувала не лише грамотами, але й солодкими призами. Такими заходами стали: читання творів Т.Г.Шевченка, змагання-конкурси у день ЦЗ, акція зі збору пластмасових кришечок.

Приділялась увага вирішенню конфліктних ситуацій, профілактиці булінгу в учнівському колективі. Зокрема розповсюджувалась література, транслювались класними керівниками відеоролики з питань відповідальності за такі дії, проводились бесіди із питань відвідування ліцею, проведення дозвілля у вечірній позаурочний час, дотримання ТБ тощо.

Поряд із тим, потребує пожвавлення виховна діяльність через залучення усіх вчителів-предметників, адже гармонійне виховання, просвітницька робота без «вузьких» спеціалістів не можлива, з огляну на системний та компетентнісний підходи у виховній діяльності.

У наступному, 2024-2025 н.р., колективу варто спрямувати увагу на:

-якісну роботу учнівського самоврядування через більшу залученість учнів у заходах,  ініціативність та відповідальність через громадські проєкти:

-покращення матеріальної бази ліцею, створення куточка самоврядування (закупівлю музичної апаратури, створення кімнати для  розвантаження учнів під час перерв)

-участь учнів в конкурсах змаганнях районного, обласного, Всеукраїнського рівня;

-системний підхід до виховної діяльності, через залучення усіх педагогів- предметників (проведення 1-2 тематичних заходів на рік);

-проведення тренінгів з антибулінгової політики, психологічної підтримки учасників освітнього процесу;

-продовжити роботу із проведення благодійних ярмарків, концертів, змагань на підтримку ЗСУ.

VІІІ.Зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

     Пріоритетним напрямком  роботи ліцею по зміцненню матеріально-технічної бази стало безпечне освітнє середовище, без якого навчальний процес є неможливим. Адміністрацією ліцею було оновлено та дообладнано протирадіаційне укриття школи: продезінфіковано усі стіни антисептиком, побілено та пофарбовано стіни та підлогу. Важливим є те, що вдалося відремонтувати  вентиляцію в укритті для безпечного перебування там дітей. Учителем образотворчого мистецтва  спільно з учнями школи розфарбовано стіни  патріотичними малюнками, що надають позитиву та впевненості  у перемозі нашої армії у війні над ворогом. Дооснащено аптечки та проведено косметичний ремонт вбиралень в укритті відремонтовано крани, закрито щільно вікна підвального приміщення закладу освіти.

   Адміністрацією ліцею оснащено кабінет безпеки для учнів шкіл Іванівки, Рожиська, Оріхівця. Клас поділено на 6 зон: домедичної лікарської допомоги, пожежної безпеки, дорожнього руху, мінної безпеки, дозвілля та відпочинку,охорони життя та здоров’я. За допомогою волонтерів,батьківськог колективу та педагогів закладу наповнено клас матеріально-технічним забезпеченням. а саме:  аптечкою з усіма необхідними медикаментами, лікарськими носилками, джгутами та турнікетом. Виготовлено протипожежний навчальний щит, закуплено стенди відділом освіти «долікарська допомога « та « Пожежна безпека». З допомоги волонтерів знайдено тубуси ракетних зарядів, макети протитанкових мін та ручних гранат. У зоні мінної безпеки учителем Кульбабою С.І. закуплено стенди на протимінну тематику.

   Силами спонсорів здійснено ремонт навчальних приміщень, спортзали ліцею, їдальні. Оновлено сходову площадку при вході № 3 до укриття закладу.

1.1. Індивідуальне навчання

    На виконання статті 13 Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 року за № 184/28314, № 624 від 06.06.2016 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 року за № 905/29035 та № 635 від 24.04.2017 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2021року за №№ 645/30513 наказу Міністерства освіти і науки від 10.07.2019 № 955 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8», та згідно Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах (розділ 4 п.3) «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання учнів за індивідуальною формою», затвердженого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2019 за №852/33823, на підставі висновку про повторну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від 02.01.2020 № ІРЦ-85301/202070484,  висновку  ЛКК № 219  від 29.08. 2023, висновку ЛКК № 219 від 29.08.23 року про звільнення від уроків фізичної культури.

Індивідуальне навчання учня 6 класу Ярецького Назарія Ігоровича проводилось згідно Типової освітньої програми спеціальних закладів  загальної середньої освіти І-ІІІ ст. для дітей з особливими освітніми потребами(з інтелектуальними порушеннями)

1.2. Організація індивідуального навчання дитини з особливими освітніми потребами

з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1.

 Оформлення документації щодо організації роботи за індивідуальною формою навчання для дитини з особливими освітніми потребами

Серпень

ЗДНВР

2.

Надання довідок ЛКК, ІРЦ, заяви  матері для організації навчання за індивідуальною формою.

Серпень

ЗДНВР

3.

Подання для організації навчання дитини з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою  до відділу освіти

Серпень

ЗДНВР

4.

Наказ про організацію навчання за індивідуальною               формою

Серпень

ЗДНВР

5.

Затвердження індивідуального навчального плану   та навчальної програми

Серпень

ЗДНВР

6.

Складання розкладу навчальних занять та погодження  його з  батьками дитини з особливими освітніми потребами

Серпень

ЗДНВР

7.

Затвердження календарних планів вчителів предметників

До 03.09.2024

ЗДНВР

8.

Батьківські збори, з метою роз'яснення  особливостей організації  роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами за індивідуальною формою навчання

Серпень

ЗДНВР

9

Виконання навчального плану, оформлення шкільної документації

Грудень,

травень

ЗДНВР

10

Планування роботи за предметами (календарні, поурочні плани)

Серпень

січень

ЗДНВР

11

Контроль за організацією роботи з дитиною з особливими освітніми проблемами за індивідуальною формою навчання

постійно

ЗДНВР

12

Узагальнення роботи   за індивідуальною формою навчання

Грудень,

травень

ЗДНВР

13

Аналіз,  розгляд питань на нараді та моніторинг рівня навчальних досягнень учня , який навчається за індивідуальною формою навчання

Грудень

ЗДНВР

15

Спільна робота з інклюзивним ресурсним центром по організації навчання дітей з особливими освітніми потребами

Березень-квітень

ЗДНВР

   

ІІ. Підвищення якості освітнього процесу.

2.1. Кадрова політика та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

з\п

Зміст  діяльності

Термін

Відповідальний

Відмітка

про виконання

1

Організувати роботу щодо систематизації нормативно-правових документів з кадрових питань, а саме:

    Конституції України,

  • Закону України Про освіту”,
  • Закону України “Про середній загальноосвітній навчальний заклад”
  • Кодексу Законів України про Працю,
  • Закону України Про відпустки”,
  • Інструкції про ведення трудових книжок,
  • Наказів, методичних листів органів управління освітою.
  • Положення про атестацію педагогічних працівників

вересень

Директор

2.

Систематизувати нормативно – правові документи з кадрових питань щодо функціонування закладу освіти, а саме:

-Статут: права та обов’язки учасників освітнього процесу;

-річний план;

-робочий навчальний план:

  • кадрове забезпечення інваріантної та варіативної складової;
  • забезпення зайнятості педагогічного персоналу.

вересень

Директор ,ЗДНВР

3.

Здійснити комплектування закладу освіти  обслуговую­чим персона­лом  та педагогічними кад­ра­ми.

Здійснити аналіз якісного складу працівників за критеріями:

-всього  педагогічних працівників;

-за освітою:  вища;  середня спеціальна;   навчаються;

-за категоріями:   вища;  перша; друга; спеціалісти;

-за віковим складом:  пенсіонери;   молоді спеціалісти.

серпень-вересень

Директор,ЗДНВР

4.

Здійснювати своєчасне та якісне ведення особових справ педагогічних працівників.

протягом року

ЗДНВР

5.

Організувати роботу щодо дотримання штатного розпису, а саме:

- нормативність затвердження;

- дотримання номенклатури посад;

- всього працівників за штатним розписом.

до 10.09.

Директор

6.

Організувати роботу щодо систематичного забезпечення звітності щодо плинності кадрів за наступними критеріями:

- прийнято на роботу;

- звільнено з роботи;

- вакансії обслуговуючого персоналу та педагогічних кадрів;

- сумісники.

щомісяця

ЗДНВР

7.

Провести тарифікацію педагогічних працівників. 

До 01.09.

ЗДНВР

8.

Забезпечити роботу щодо систематизації тарифікаційних документів про педагогічне навантаження:

-видання наказу щодо попередження про навантаження на наступний навчальний рік, ознайомлення педагогічних працівників, рівномірність розподілу;

-погодження з профкомом закладу освіти;

-заяви про згоду на неповне педагогічне навантаження;

-тарифікаційні накази (рішення тарифікаційної комісії, погодження з ПК)

01.09.

ЗДНВР

9.

Організувати роботу щодо систематизації посадових інструкцій працівників за наступними критеріями:

-відповідність нормативам;

-затвердження адміністрацією;

-ознайомлення працівників.

вересень-жовтень

Директор

10..

Скласти графіки роботи адміністрації, спеціалістів, обслуговуючого персоналу відповідно до штатному розпису та законодавства    (робочий час, перерви на обід)

вересень

Директор

11..

Скласти розклад уроків відповідно до навчального плану, занять, факультативів, гуртків та погодити з ПК і Держспоживслужби.

до 01.09.

ЗДНВР

12

Організувати і здійснювати  роботу щодо проведення атестації педагогічних кадрів.

з 01.09.

ЗДНВР

13.

Забезпечити наявність нормативних документів про атестацію, а саме:

  • перспективного плану підвищення кваліфікації;
  • перспективного плану атестації;
  • протоколів засідання атестаційної комісії;
  • заяв працівників про атестацію;
  • видання наказів.

в період атестації

ЗДНВР

14.

Здійснювати забезпечення дотримання положень нормативних документів з трудового законодавства щодо ведення Книги обліку трудових книжок.

постійно

Директор

Здійснювати забезпечення дотримання положень нормативних документів з трудового законодавства щодо ведення трудових книжок, а саме:

  • нормативність ведення записів, їх відповідність наказам;
  • відповідність кількості трудових книжок кількості працівників.

20.

Здійснювати своєчасне видання наказів з кадрових питань відповідно до Інструкції з ведення ділової документації, а саме:

  • про призначення (дотримання номенклатури посад);
  • про звільнення (вказання причини звільнення, посилання                  на відповідні статті КЗпП);
  • за сумісництвом;
  • встановлення доплат за суміщення посад та інше.

постійно

Директор

21.

Здійснювати своєчасну реєстрацію наказів з кадрових питань     у Книзі реєстрації наказів з кадрових питань за критеріями:

  • -нормативність ведення (прошита, пронумерована, скріплена печаткою);
  • -наявність підписів про ознайомлення з наказами;
  • -відповідність номера наказу номеру в книзі реєстрації.

постійно

Директор

22.

Організувати роботу щодо дотримання вимог Закону України “Про відпустки”, а саме:

  • -видати наказ про графіка відпусток працівників у поточному календарному році, погодити з профкомом, довести його до всіх працівників;
  • -надавати повну щорічну основну відпустку через 6 місяців після прийняття на роботу;
  • -надавати педагогічним працівникам повну щорічну основну відпустку у літній період;
  • -повідомляти працівників про конкретний період відпустки за 2 тижні
  • -надавати додаткові, соціальні відпустки без збереження заробітної плати

січень

протягом року

згідно графіка

протягом року

Директор

23

Забезпечити дотримання вимог чинного законодавства щодо посилення протидії корупції працівниками ліцею

Протягом року

Директор

24

Переглянути Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу.

серпень

Директор

25

Організувати роботу щодо виконання положень Колективного договору.

протягом року

Директор

1

2

3

4

1.

Скласти списки учнів 1-11 класів, уточнити демографічні дані про учнів, що прийшли до ліцею.

До 1.09.

Адміністрація, кл.кер-ки

2.

Провести укомплектування класів учнями.

До 01.09.

Адміністрація

3.

Оформити класні журнали, особові справи учнів.

До 01.09.

класоводи

4.

Видати наказ по школі про призначення учителів початкових класів, класних керівників, завкабінетами, завмайстернею.

До 01.09.

Адміністрація

5.

Скласти плани, графіки і розклади роботи школи:

- Календарно-тематичне планування з навчальних дисциплін

  • Робочий навчальний план
  • розклад уроків на І-та ІІ семестри;
  • виховний план роботи ліцею
  • графік проведення контрольних робіт на І та ІІ семестри;
  • план роботи шкільної бібліотеки;
  •  план роботи ради  ліцею;
  • план підготовки до нового навчального року;
  • план атестації працівників ліцею;
  • графік чергування вчителів на поверхах та в їдальні ліцею

До 01.09.

02.09.

до 05.09.

до 05.09.

до 10.09.

до 25.08.

до 25.08.

до 25.08.

до 01.08.

до 10.09.

ЗДНВР

ЗДНВР

ЗДНВР

ЗДВР

ЗДНВР

 Бібліотекар

Директор

Директор

ЗДНВР

ЗДВР

6.

Провести нараду з працівниками ліцею по дотриманні Правил внутрішнього трудового розпорядку під час війни

До 16.09.

Директор

7.

Провести інструктивну нараду з вчителями з таких питань:

  • Проблеми дистанційного навчання та шляхи їх вирішення

Концепція Нової української школи

-     дотримання методичних рекомендацій щодо викладання навчальних дисциплін;

  • ведення журналів;
  • ведення особових справ учнів;
  • дотримання єдиного мовного режиму;
  • критерії оцінювання навчальних досягнень учнів;
  • планування роботи класних керівників.
  • Планування роботи практичного психолога

10.09.

ЗДНВР

 ЗДНВР

 ЗДНВР

Директор

ЗВР

 ЗДНВР

Директор

8.

Підготувати і провести свято Першого дзвоника;

-    Свято захисника Вітчизни;

  • Свято квітів;
  • Свято учителя;
  • Свято букварика;
  • День героїв;

- свято Останнього дзвоника

1.09.

13.10

20.09

05.10.

29.05.

30.05.

31.05

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

9.

Дотримуватись принципу НОП, дні тижня розділити так:

Понеділок – загальношкільна лінійка;

Вівторок – година інформування;

Середа – година класного керівника;

Четвер – індивідуальна робота з учнями;

Пятниця – гурткова робота;.

2.2. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1

Вивчення Закону України «Про запобігання корупції»

Вересень 2024

2

Круглий стіл «Запобігання та протидія академічному плагіату у ЗЗСО»

Жовтень 2024

3

Інструктаж для відповідальних осіб за перевірку учнівських конкурсних робіт на наявність академічного плагіату з використанням платформи інформаційної системи «Страйкплагіаризм»

Жовтень 2024

4

Круглий стіл «Доброчесність в сучасному академічному середовищі: правові і технологічні аспекти»

Січень

2025

5

Вебінар «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек»

Березень 2025

6

Книжкова виставка «Охорона інтелектуальної власності та запобігання поширенню плагіату», присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності (квітень-травень 2024 р)

Квітень

2025

7

Онлайн-курс з медіаграмотності, зорієнтований на попередження загроз дезінформації від мережі ІНТЕРНЕТ

Квітень

2025

ІІІ . Зміцнення навчально-матеріальної бази

1

2

3

4

1.

Підготувати документацію ліцею

До 02.09.

Директор

2.

 Комп’ютери для ведення шкільної документації   підвести  до мережі Інтернет   та оновити Windows                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

До 15.11.

Директор

3.

Провести косметичний ремонт ліцейних вбиралень.

До 01.09.

Завгосп

4.

Оновлення  спортивного майданчика та метеопоста

До 01.09.

Завгосп

5.

Провести перевірку спортивного обладнання спортивної площадки та спортзали, скласти акти готовності та акти обстеження

До 01.12.

Завгосп ,вч. фізичної культури

6.

Кабінет інформатики обладнати згідно інструкції про кабінет

До 01.09.

Вчитель Блятник М.М.

7.

Скласти кошторис внутрішніх витрат на 2024-2025 н.р.

До 25.12.

Директор

8.

Провести інвентаризацію шкільного майна та обладнання.

До 20.10.

Директор

9.

Сприяти забезпеченню учнів 7 класу новими підручниками у відповідності до навчальних програм

До 01.01.

 

 Директор

Бібліотекар

10.

Закріпити ділянки шкільного приміщення за класами для прибирання.

До 20.08.

Завгосп

11

Дооформити методкабінет матеріалами про STEM технології та дистанційне навчання

До 01.12..

ЗДНВР

12.

Провести атестацію робочих місць вчителів. Перевірити паспорти кабінетів та методичну літературу з грифом Міністерства освіти України

До 01.11.

Директор

13.

Провести  планову дезінфекцію харчоблоку ліцею, зробити маркування столів та предметів відповідно до санітарних норм. Встановити єдиний санітарний день - середу Забезпечити шкільний харчоблок необхідним меблями та для зберігання і сушіння посуду.

Протягом року

Завгосп

14

Провести косметичний  ремонт котельні

До 01.10.

Завгосп

15

Залучити спонсорів школи до харчування дітей , заготівлі борошна , круп та цукру.

До 10.09.

Адміністрація

16.

Поповнити навчальні кабінети методичною і довідковою літературою

До 01.09.

Зав кабінет

17.

Дооформити куточок ЦЗ  в ліцеї.

Добре ознайомитись з рекомендаціями під час виникнення незвичайних ситуацій та під час вчинення терористичних актів

До 01.12.

Вч. Захисту України 

18

Провести дезінфекцію водонапірної башти

До 01.10.

Завгосп

19.

Оновити шкільні стінгазети

До 01.10.

ЗДВР

20.

Залучати до зміцнення матеріальної бази ліцею позабюджетні кошти.

Налагодити ділові стосунки із товариствами „Агро-Рось”, „Терра”.

Протягом року

Директор

Голова піклувальної ради

21

Встановити жалюзі на вікна у кабінетах біології

До кінця н.р.

ЗДВР

22.

Закупити комплекти стендів для  кабінету безпеки з мінної безпеки

До 01.10.

Кульбаба Т.І.

23.

 Підготувати ліцей до роботи в осінньо-зимовий період

вересень

Директор ліцею, завгосп

24.

Обладнати куток психологічного розвантаження для учнів

жовтень

Завгосп

25.

Провести чистку котлів BAKSI POWER

листопад

Завгосп

26.

Оновити фасад ліцею

Відділ освіти

27.

ВІновити огорожу навколо закладу

Адміністрація школи,батьківський комітет

28.

Замінити фільтри на воду в їдальні ліцею, встановити кулер

Завгосп

29.

Придбати водяний насос для покращення водопостачання ліцею.

До кінця н.р.

Батьківський комітет

30

Обладнати туалетні кімнати на предмет відповідності санітарним умовам та облаштуванню усім необхідним (відокремлені кабінки з дверима, вода, мило, папір, рушники

Постійно

Директор

31.

Реалізація проєкту з укріплення фасаду ліцею

Відділ освіти, адміністрація ліцею

Р о з д і л  ІV

ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

4.1. Організація методичної роботи педагогічних працівників

Методична робота як система цілеспрямованої, теоретичної, практичної, колективної та індивідуальної діяльності педагогів спрямована на підвищення педагогічної мобільності та професійної майстерності вчителів в усіх аспектах дає можливість виділити традиційно притаманні їй основні функції:

діагностичну, яка дає можливість виявити розрив між рівнем компетентності та вимогами    до професійної діяльності вчителя на рівні встановлених державних стандартів;

відновлюючу, яка передбачає поповнення та поглиблення знань відповідно до змін у змісті освіти;

коригуючу, яка передбачає внесення змін до науково-методичної інформації  з урахуванням нових психолого-педагогічних теорій  до потреб кожного вчителя;

компенсаційну, яка сприяє оновленню знань і вмінь педагогів відповідно до потреб життя, формуванню професійної мобільності педагогів;

прогностичну (випереджуючу), яка вимагає визначення знань та вмінь, необхідних педагогам  у майбутньому;

моделюючу, яка забезпечує розроблення перспективи та орієнтирів педагогічної діяльності;

У 2023-2024 навчальному році методична робота ліцею спрямована на реалізацію проблемної теми: «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма»

Для вирішення цієї  проблеми  поставлені такі завдання :

  • наукова підготовка педагогів;
  • оволодіння інноваційними формами та методами навчання;
  • пізнання вікових та психологічних особливостей учнів;
  • оволодіння системою моніторингу результативності своєї педагогічної діяльності кожним вчителем та планування подальшої роботи, направленої на підвищення професійної майстерності;
  • вивчення та застосування нових навчальних планів, програм, підручників, посібників тощо;
  • діагностика та створення банку даних професійної підготовки педагогів;
  • забезпечення високого наукового та методичного рівня навчання;
  • удосконалення форм роботи по запровадженню нетрадиційних форм і методів організації навчання, інноваційних технологій та передового педагогічного досвіду;
  • заохочування та залучення вчителів до науково-дослідницької та експериментальної роботи;
  • активізація співробітництва вчителя й учня на уроках, направлених на розвиток самостійної праці школяра;
  • активізація роботи ліцею молодого вчителя;
  • активізація роботи методичних кафедр та творчих груп вчителів  з актуальних питань освітнього процесу;
  • забезпечення методичною радою надання допомоги вчителям з питань реформування ліцею, зв’язаних з впровадженням 12-бальної системи оцінювання навчальних досягнень учнів, тематичним оцінюванням та впровадження тестування як засобу підвищення ефективності навчання та контролю;
  • розширення ділових контактів з вищими навчальними закладами міста;
  • підвищення практичної спрямованості у роботі методичної ради;
  • активізація роботи учителів з метою розвитку природних здібностей школярів, творчої співпраці вчителя й учня та залучення до роботи   в Малій академії наук;
  • введення в навчальний процес комп’ютерно - орієнтованих технологій, інструментів дистанційного навчання;
  • організація, інформаційно - методичне і нормативно-правове супроводження роботи з метою реалізації нормативно-законодавчих документів та регіональних програм з питань соціального захисту дітей.

З метою удосконалення особистісно орієнтованого спрямування усіх аспектів освітнього процесу, підвищення рівня педагогічної майстерності визначити, як основні, наступні форми   методичної  роботи:

Колективні  форми  роботи:

  • педагогічна рада;
  • методична рада;
  • методична оперативна нарада;
  • методичне об’єднання;
  • психолого - педагогічні семінари;
  • педагогічні виставки;

                                          Індивідуальні  форми  роботи:

  • методичні консультації;
  • співбесіди;
  • наставництво;
  • робота над методичною темою;
  • атестація;
  • курси підвищення кваліфікації;
  • творчі звіти;
  • самоосвіта вчителів;
  • участь у професійних конкурсах;
  • аналіз уроків; участь у методичних івентах.    

4.2. Основні завдання методичної ради Качанівського ліцею      на 2024–2025 н. р.

1. Реалізовувати заходи в системі методичної роботи, спрямовані на виконання науково – методичної проблеми «Формування  освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

2. При плануванні роботи методичних структур врахувати пріоритетні напрямки викладання навчальних дисциплін в 2024-2025 н. р.

3. Продовжувати  реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», впроваджувати у 7 класі новий Державний стандарт базової середньої освіти;

4. Організувати навчальну діяльность здобувачів освіти в умовах поєднання різних форм організації освітнього процесу;

5.Посилити національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції, просвіти з питань особистої безпеки.

6.Організувати психологічну допомогу учасникам освітнього процесу. 

7.Звернути особливу увагу на організацію індивідуальної методичної роботи: наставництво, стажування, консультації, співбесіди, самоосвіту педпрацівників, аналіз та самоаналіз уроку

8.Будувати педагогіку партнерства через реалізацію реформи «Нова українська школа».

9.Опрацювати загальні принципи та інструменти дистанційного навчання.

10.Продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання як засобу формування та розвитку професійної компетентності.

11.Створити умови для особистісно орієнтованої системи неперервної освіти, метою якої є надання педагогам широких можливостей для оновлення, поглиблення, удосконалення професійної компетентності.

12.Забезпечувати психолого-педагогічні умови для формування компетентної особистості.

13.Організація та методичний супровід моніторингу якості освіти.

14.Забезпечити умови для індивідуального розвитку учнів, стимулювати їх інтелектуальну та соціальну активність, мотивувати їх навчальну діяльність.

15.Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.

16.Проводити  тижні педагогічної майстерності, тренінги тощо.

17.Протягом навчального року забезпечити участь педагогічних працівників у роботі інструктивно-методичних нарад, творчих груп, засідань методичних об’єднань, вебінарах, тренінгах, майстер - класах.

18. Використовувати діагностування, вивчення стану викладання предметів, рівня майстерності компетентності вчителів, аналізувати і узагальнювати матеріали та використовувати одержані дані для ефективного проведення шкільних методичних об’єднань, методичних, педагогічних рад тощо.

19.Забезпечити в ліцеї атмосферу довіри, співпереживання, взаємоповаги і взаємодопомоги. Розвивати освітнє середовище як безпечне місце, вільне від дискримінації, насильства й булінгу (цькування), у якому дитина завжди може отримати потрібну допомогу.

Завдання

освітнього закладу на 2024-2025 навчальний рік

1. Співпраця з батьками випускників щодо  досягнень їх дітей у навчанні.

2. Впровадження програми з адаптації учнів 1 класів та 5 класів до Нової української школи .

3. Психолого-педагогічний супровід дітей соціально незахищених категорії (дітей воїнів АТО, напівсиріт, позбавлених батьківського піклування).

4. Профорієнтація учнів 9-11 класів, дослідження інтерактивної спрямованості учнів старших класів.

5.Створення системи науково-методичного супроводу педагогічних інновацій.

6.Забезпечення психолого-педагогічних умов для формування компетентної особистості.

7.Організація та методичний супровід моніторингу якості освіти.

8.Забезпечення якісної підготовки випускників до  НМТ.

9. Залучення педагогів ліцею до участі у просвітницьких конкурсах, олімпіадах.

10.Забезпечення умов для індивідуального розвитку учнів, стимулювання їх інтелектуальної та соціальної активності, мотивація їх навчальної діяльності в умовах НУШ.

11.Забезпечення зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.

12. Впровадження новітніх технологій навчання, долучення учнів до джерел інформації через мережу Інтернет.

13. Пожвавлення спільної роботи ліцею сім’ї і громадськості у підвищенні

 ефективності освітнього процесу.

14. Робота з батьками з пропаганда педагогічних знань.

15.Зміцнення навчально – матеріальної бази ліцею, навчальних кабінетів,

спортивної зали, харчоблоку.

16. Профілактика правопорушень та бездоглядності серед учнів із неблагополучних сімей, пожвавлення  роботи  ради профілактики із боротьби  з правопорушеннями, оновлення бази даних.

17. Утвердження здорового способу життя, впровадження нових підходів до розвитку фізичної культури, активізація сучасних форм і методів правової та превентивної освіти щодо негативного впливу соціального оточення.

18. Ознайомлення педагогів із доступними освітніми платформами, що дають змогу використовувати переваги інтернетресурсів  в освітньому процесі  під час дистанційного навчання.

  

 

Звіт директора

Качанівської ЗОШ І-ІІІ ст. за 2023-2024 рік

та завдання на 2024-2025 н.р. 

         Проведення докорінної реформи загальної середньої освіти сприятиме подоланню негативних тенденцій, забезпеченню соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності держави.

Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти за такими напрямами:

  • ухвалення нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості;
  • запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків;
  • підвищення мотивації вчителя шляхом підвищення рівня його оплати праці, надання академічної свободи та стимулювання до професійного зростання;
  • запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня);
  • удосконалення процесу виховання;
  • створення нової структури школи, що дасть змогу засвоїти новий зміст освіти і набути ключових компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості;
  • децентралізація та ефективне управління загальною середньою освітою, що сприятиме реальній автономії школи;
  • справедливий розподіл публічних коштів, що сприятиме рівному доступу усіх дітей до якісної освіти;
  • створення сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, вчителів і батьків;
  • створення необхідних умов для навчання учнів безпосередньо за місцем їх проживання, зокрема у сільській місцевості, або забезпечення регулярного підвезення до шкіл.

За експертними оцінками, найбільш успішними на ринку праці в найближчій перспективі будуть фахівці, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіють іншими уміннями.

   Реформування змісту загальної середньої освіти передбачає розроблення принципово нових державних стандартів загальної середньої освіти, які повинні ґрунтуватися на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання, враховувати вікові особливості психофізичного розвитку учнів, передбачати здобуття ними умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.

   Реформування педагогіки загальної середньої освіти передбачає перехід до педагогіки партнерства між учнем, вчителем і батьками, що потребує ґрунтовної підготовки вчителів за новими методиками і технологіями навчання, зокрема інформаційно-комунікативними технологіями.

З метою створення умов для інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами необхідно розробити індивідуальні програми їх розвитку, що включатимуть  корекційно-реабілітаційні заходи, психолого-педагогічний супровід і засоби для навчання таких дітей.

У рамках реформування системи управління загальною середньою освітою  школа матиме право розробляти і впроваджувати власні освітні програми відповідно до державного стандарту загальної середньої освіти.

   Для досягнення мети Концепції необхідно забезпечити стимулювання вчителя  до особистого і професійного зростання та надання йому академічної свободи, а також матеріальне стимулювання, зокрема шляхом підвищення розрядів.

   І. Згідно з річним планом роботи ліцею протягом 2023-2024 н.р. педагогічний колектив  працював над науково – методичною проблемою: «Формування  освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму». Основними завданнями було забезпечення неперервності підвищення науково-методичного рівня та професійної майстерності педагогів шляхом залучення останніх до різних форм методичної роботи .

            Враховуючи  індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу ліцею, методична робота здійснювалась через колективну (педагогічна рада, нарада при директорові, наради при ЗДНВР; групову (методична рада ліцею ; методичне об’єднання вчителів  початкових класів (керівник Панькевич Н.Б.); методичне об’єднання класних керівників (керівник Пелих Г.М.); індивідуальну (співбесіди; аналіз уроків; методичні консультації; самоосвіта ) форми роботи.  

ІІ. Аналіз роботи методичних структур

  Усі засідання методичних об’єднань проводились згідно з планом роботи. До засідань готувались педагогічні виставки методичних розробок з даної теми, відкриті уроки з подальшим їх детальним аналізом і обговоренням, мультимедійні презентації. Робота методичних об’єднань була спрямована  на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителів,  удосконалення методики проведення уроку. Вони спрямовують роботу на забезпечення потреб вчителя, надають їм реальну допомогу. Усі засідання ШМО були чітко продумані та охоплювали різні аспекти розвитку освіти та проблеми сьогодення.

  У 2023 - 2024 н. р. члени методоб'єднання вчителів початкових класів працювали  над проблемою «Підвищення якості знань, удосконалення освітнього процесу та формування здорового способу життя на основі впровадження наукових досягнень, нових педагогічних технологій в реаліях сьогодення».  Педагоги  вивчали та впроваджували елементи нових педагогічних  технологій, створювали  умови для успішного впровадження нового освітнього стандарту на засадах компетентнісного підходу.  Протягом року провели  п’ять   засідань, де розглядались питання:

- про освіту України в умовах дії  воєнного стану;

- про інноваційні технології:доцільність та практичне застосування у освітній діяльності;

- про модернізацію початкової освіти – актуальну вимогу сьогодення;

Провели . цифровий калейдоскоп «Як навчатися офлайн або онлайн і дбати про безпеку усіх учасників освітнього процесу?» та практикум «Застосування сервісів Google у професійній діяльності вчителя. Створення персонального сайту вчителя».     

       Систематичною і цілеспрямованою можна назвати  роботу  методичного об’єднання класних керівників (керівник Пелих Г.М.) Методична проблема над якою  працювали класні керівники  «Використання інноваційних освітніх технологій для формування успішної, конкурентоспроможної  та здорової особистості». Методичне об`єднання класних керівників працювало над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах, а саме: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціального середовища. Протягом навчального року на засіданнях  розглядались питання:

- про  безпеку освітнього простору в кризових умовах , профілактику стресостійкості класних керівників та учнів;

- про профілактику булінгу, дитячого травматизму, охорона життя і здоров'я здобувачів освіти;

- про співпрацю класного керівника і сім′ї у навчанні та формуванні життєвих компетентностей особистості ;

- про формування навичок соціальної активності в процесі практичної громадянської активності школярів;

Провели круглий стіл “Мистецтво як засіб ствердження національної самоідентичності”

ІІІ. Результативність роботи з обдарованими дітьми.

    У школі активно ведеться робота з обдарованими дітьми. Здобувачі освіти беруть активну участь в олімпіадах, конкурсах. Збірна команда ліцею приймала участь у районних спортивних  турнірах і виборола призові місця.

      Учні нашого ліцею взяли активну участь у  ІІ етапі  Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Учні нашої школи взяли активну участь у  ІІ етапі  Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. За результатами районних олімпіад наші вихованці здобули 21 призове місце: 4 перших, 6 других та 11 третіх.

І місце

Полухіна Аліна (9 клас) – переможець олімпіади з  хімії (вч.Горалечко Л.М), історії та правознавства (вч. Кульбаба Т.І.).

Будник Андріана (8 клас) - переможець олімпіади з української мови і літератури (вч. Пелих Г.М.)

ІІ місце

Полухіна Аліна (9 клас) – призер олімпіади з біології, трудового навчання  (вч. Блятник М.М.) та англійської мови  (вч. Городницька М.Й.)

Пастир Яна(10 клас) - призер з біології  (вч. Попельняк Т.С.)

Губка Вікторія (10 клас) – призер з правознавства (вч Кульбаба Т.І.)

Борохвіна Анжеліка – призер з біології (вч. Попельняк Т.С.)

ІІІ місце

Франчик Юрій (7 клас) – призер з математики (вч.Папіровська О.Т.) та хімії (вч. Горалечко Л.М.)

Полухіна Аліна - призер з української мови та літератури (вч. Козловська Г.А.), математики (вч.Папіровська О.Т.)

Пастир Яна   - призер з української мови та літератури (вч. Пелих Г.М.), історії (вч. Кульбаба Т.І.), математики (вч. Папіровська О.Т.)

Будник Андріана (8 клас) – призер з математики (вч.Папіровська О.Т.)

Губка Вікторія – призер з фізики (вч. Романишин П.В.), географії (вч Блятник М.М.)

Витко Назарій – призер з інформаційних технологій (вч. Романишин П.В)

   Пастир Яна,  учениця 10 класу, здобула  перемогу в ІІ етапі у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України. Учениця  представила роботу на тему «Пастерське служіння Миколи Шаварина 1944-2011р.» (керівник Кульбаба Т.І.)    

   Будник Адріана Ігорівна, учениця 8 класу, здобула 2 місце у ІІ етапі (обласному) Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів у 2023/2024 н.р. у сексії «Всесвітня історії». Адріана захистила роботу «Казимир Жеглень – винахідник бронижелета»

    Губка Вікторія, учениця 10 класу, отримала диплом ІІ ступеня у конкурсі «МАН-Юніор Дослідник-2024» у номінації «Історія» (м.Київ), керівник Кульбаба Т.І..Вікторія презентувала  роботу " Підволочиськ: минуле і сучасне в пам 'ятках "( екскурсійних маршрут ).

     Полухіна Аліна стала переможцем міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дніпра -2023»

     Учні 8 класу Будник А. та Барняк Х, Дубіль К.. (керівник Пелих Г.М.) отримали  ІІ місце у конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет» представивши сюжетна композиції «Млиночок - усьому віночок» та «Відпочинок захисника». Чудові результати отримали наші учні у спортивних змаганнях і турнірах:

  •  І місце у змаганнях з волейболу серед дівчат ліцеїв в залік V Спортивних ігор школярів Підволочиської АТГ (відкрита першість);
  • І місце у спортивно – масовому заході «Перша ліга»;
  • ІІ місце в територіальному етапі Всеукраїнського спортивно – масового заходу «Cool Games” серед школярів другого вікового дивізіону;
  • ІІІ місце з кубку по настільному тенісу Підволочиської ТГ;
  • ІІІ місце у змаганнях з шахів серед ліцеїв в залік V Спортивних ігор школярів Підволочиської ТГ (відкрита першість);
  • ІІІ місце у територіальному етапі « Пліч –о пліч всеукраїнські шкільні ліги з волейболу»

     Команда нашої школи стала призерами  І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») здобала ІІІ загальнокомандне місце (керівник Кульбаба С.І.).

IV. Впровадження інноваційних технологій.

    Інноваційні технології швидко увійшли в усі галузі нашого життя. В зв'язку з цим виникає нагальна потреба використання комп'ютерної техніки під час вивчення багатьох дисциплін шкільного курсу. Вивчення окремих дисциплін чи окремих тем з використанням інноваційних технологій, комп'ютерної техніки та найсвіжішої інформації, взятої з мережі Internet, - один із способів оптимізації та урізноманітнення освітнього процесу. Учителі Качанівського ліцею широко впроваджують їх, використовують мультимедійні презентації (на уроках української мови та літератури,  біології, природознавства, географії, історії), проектні технології (на уроках трудового навчання),ігрові технології та музичний супровід під час фізкультхвилинок (початкові класи),інтерактивні методи (на уроках зарубіжної літератури та математики).Учителі природничо – математичного циклу з метою впровадження STEM – освіти використовують елементи інтегрованого навчання на уроках. Засідання методичних структур проходить у формі майстер – класів, тренінгів, квестів, практикумів,  круглих столів, дискусій, під час проведення яких використовуються мультимедійні презентації.

    Несподівані корективи в організацію методичної роботи та освітнього процесу вніс воєнний стан в Україні та змусив всіх терміново опановувати цифрові інструменти й нові педагогічні підходи та методики. Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Проте учителі опанували засоби та інструменти дистанційного навчання та використовували в освітньому процесі онлайн-сервіс - LearningApps.org, платформу для створення інтерактивних навчальних додатків, яка дозволяє вести аналітику навчального процесу і реалізовувати стратегії індивідуального підходу — Classtime, Google-форми для складання тестів,  сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей  — Zoom , Google Meet, матеріали всеукраїнської школи онлайн, платформ «Всеосвіта» , « На Урок», JustClass.

V.Організація внутрішкільного контролю

Координація внутрішкільного управління відбувалася згідно річного плану роботи ліцею на 2023-2024 н.р., що дублювала перспективне планування роботи навчального закладу та наказів відділу освіти Підволочиської селищної ради . Вся робота спрямована на висвітлення проблеми «Формування  освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

  Адміністрацією ліцею перевірялося викладання біології, англійської мови, фізичної культури та інформатики.  Систематично перевірялися класні журнали. У кінці першого та другого семестрів проводився моніторинг результативності підсумкових контрольних робіт з базових дисциплін у випускних класах.

    Постійно проводилися наради при директору та ЗДНВР по основних питаннях  роботи з обдарованими дітьми, профілактики дитячого травматизму, ведення шкільної документації, підготовку до НМТ, стану дитячого харчування. Вивчається система роботи учителів, що атестуються.

VІ. Аналіз роботи науково – методичної ради

Основними завданнями методичної ради були:

1.Організаційно-методичний супровід та реалізація основних завдань Закону України «Про освіту»,  Концепції «Нової української школи», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, інших законодавчих актів, державних та регіональних програм.

2.При плануванні роботи методичних структур врахували пріоритетні напрямки викладання навчальних дисциплін в 2023-2024 н. р.

3.Впроваджували Концепцію «Нова Українська школа» у поступі до цінностей та нової редакції Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, Державний стандарт початкової освіти, Державний стандарт базової середньої освіти, Концепцію «Нова українська школа».

4.Продовжували вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання як засобу формування та розвитку професійної компетентності.

5.Створювали умови для особистісно орієнтованої системи неперервної освіти, метою якої є надання педагогам широких можливостей для оновлення, поглиблення, удосконалення професійної компетентності.

6.Створювали систему науково-методичного супроводу педагогічних інновацій.

7.Забезпечували психолого-педагогічні умови для формування компетентної особистості.

8.Забезпечували умови для індивідуального розвитку учнів, стимулювати їх інтелектуальну та соціальну активність, мотивувати їх навчальну діяльність.

10.Забезпечували зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.

На засіданнях методичної ради школи розглядались питання:

- про впровадження електронного журналу у освітній процес (практичне заняття);

- про опрацювання методичних рекомендації щодо викладання предметів у 6 класі НУШ

- про хід атестації вчителів у 2023-2024 навчальному році;;

- про аналіз участі учнів у ІІ етапі олімпіад з базових дисциплін та конкурсах;

- про підсумки моніторингу навчальних досягнень учнів випускних класів.

Було проведено тренінг  «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учня в умовах Нової української школи» та майстер – клас  «Досвід – наш скарб» (з досвіду роботи учителів, що атестуються).

З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у ліцеї проводилась методична робота, яка спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня.

 Поряд зі сказаним є ряд недоліків у методичній роботі:

1. Педагоги ліцею залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

2. Неактивна участь педагогічних працівників у заходах обласного, міжнародного, Всеукраїнсього рівнів.

Рекомендації:

1. Через вивчення та впровадження інновацій та сучасних технологій у освітній процес підвищувати якість знань учнів.

2. Систематично удосконалювати форму методичної роботи з педагогічними кадрами.

3. Посилити роботу з обдарованими учнями закладу.

4. Активізувати участь педагогів у різноманітних конкурсах.

Висновки:

- методична робота спланована на вирішення запланованих завдань і зорієнтована на конкретні результати;

- ліцеї панує творча атмосфера;

- методична робота ефективно впливає на підвищення професійного рівня педагогічного колективу.

      Отже , аналіз методичної роботи ліцею дозволяє зробити цілком логічний висновок про достатній професійний рівень роботи всіх структурних методичних одиниць навчального закладу спрямований на реалізацію поставленої методичної мети.

    Адміністрацією ліцею  було проведено роз'яснювальну роботу серед учасників освітнього процесу щодо можливостей використання електронних ресурсів для забезпечення дистанційного навчання; на сайті школи був створений електронний журнал оцінювання навчальних досягнень учнів Eddy. Директор школи та ЗДНВР мали доступ до журналів оцінювання всіх класів,домашніх завдань,що давав кожен учитель.  Педагоги систематично вносили відомості для учасників освітнього процесу щодо домашніх завдань, корисних посилань, веб-ресурсів.

Перевагою сайту школи було те,що кожен учень мав власний аккаунт , який був захищений від від інших користувачів. Вчителі,надаючи завдання на сторінках електронного журналу, мали можливість зворотнього зв’язку з учнями через розділ «Приватні повідомлення». Після перевірки учителем робіт виставлялася оцінка в журнал та дублювалася в щоденнику окремого учня. Батьки бачили оцінки лише своїх дітей.

  Класні керівники, вчителі-предметники працювали чітко за  календарно-тематичним плануванням та складеним розкладом.який був затверджений на початку навчального року.Така система роботи була зручною для вчителів, учнів та контролю батьків. Тестові завдання учні виконували в гугл формах, classtimelearningapps за посиланнями, де учні отримували оцінки, які учителі переносили у е лектронні журнали. Кожна із платформ має свої переваги: доступна з будь-яких гаджетів та комп’ютерів. Вчителями-предметниками було напрацьовано багато матеріалу із презентацією уроків, відеоуроків, спілкування  в онлайм режимі через вайбер , коли учні виконували письмові види робіт-диктанти, твори, перекази. На сайті школи своєчасно розміщувалася інформація про порядок організації навчання у період тимчасового призупинення освітнього процесу, виставлялися поточні оцінки,тематичне оцінювання, оцінки за контрольні. Робота до кінця навчального року була в чіткому режимі, коли учні писали контрольні роботи та готувалися до здачі МНТ. Інколи траплялися випадки , коли не було світла та повітряні тривоги , але чітка система контролю освітнього процесу все компенсувала.

 ІV. Веб-сайт закладу освіти.

  Перевагою сьогодення є веб-сайт закладу освіти. Він має сучасний контект, а саме складається з таких розділів:

1.Адміністрація школи, що вміщує робочий навчальний план, річний план, освітні програми та матеріально-технічне забезпечення.

2. Вчительська-показує педагогічний склад,  методичну роботу, результати олімпіад, конкурсів

3.Новини школи-  проведені флешмоби , конкурси. змагання

4. Зворотній зв’язок батьків та громадськості з адміністрацією та вчителями- предметниками, електронні звернення.

5.Фотоальбоми з таких напрямків:

-виховний процес,

- літописи ВУР,

- плани роботи

6. Робота з обдарованими дітьми( олімпіади , конкурси, екологічні проекти, спортивні змагання)

7. Психологічна служба ( листи батькам про  антибулінг, розробки класних керівників з психологічного здоров’я дітей.)

8.Антибулінова політика та багато  інших напрямків роботи.

Освітній процес сплановано згідно Стратегії розвитку ліцею на період 2020-2025 років, освітніх програм для учнів 1-4 класів, 5, 6,7, 8-9, 10-11 класів.

Навчальний процес набуває нових форм, де поряд з очною формою навчання використовується дистанційне навчання. Педколектив активно долучається до нових освітніх онлайн- платформ і сервісів: Zoom ,Google Meet,  Klasstime, Google форми. Провідну роль в комунікації між учнями , батьками  і вчителями школи відіграє сайт закладу,е-журнал Eddy? що допомагає проводити навчання з усіх предметів згідно календарно- тематичного планування

Заняття відбувалися без зміни розкладу, що дублював основний розклад  школи.Учителі використовують електроні журнали для кожного класу з кожного предмета.Домашні завдання переносяться автоматично з електронного журналу в електронний щоденник учнів. Перевагою сайту є те, що батьки мають доступ лише до досягнень своїх учнів і можуть спілкуватися зі вчителями через вкладку приватні повідомлення.З метою контролю над освітнім процесом та ефективністю роботи вчителів та учнів адміністрація школи має доступ до електронної сторінки кожного вчителя- предметника.

Ось для прикладу, електронний журнал з історії України 11   класу, ми бачимо домашні завдання , оцінки кожного учня, то зворотній зв'язок з батьками.

3.Адміністрація  ефективно використовую педагогічний потенціал школи. Кадри вирішують все. У закладі вдало поєднанні досвідчені і молоді вчителі, що піднімає рівень ефективності навчання. 50% відсотків вчителів вищої кваліфікаційної категорії, 4 вчителі- методисти, 3 зі  званням «Старший вчитель», 1 відмінник освіти.

 Крім уроків, учень виконує тести, а також завдання, які надсилає на перевірку вчителю. Це може бути усна відповідь, яку учень записує на відео, або ж письмова робота. Учитель перевіряє роботу, коментує її та оцінює. З поточних оцінок, як і у звичайній школі, виводиться тематична, а потім семестрова та річна. У разі виникнення питань, учень може у будь-який момент звернутися до вчителя онлайн. Школярів молодших класів має супроводжувати ще й  мама, бабуся, батько чи будь-яка інша людина, яка організовує процес навчання малюка, орієнтуючись на підказки вчителя.

VII. Звіт з виховної діяльності.

Відповідно до чинних законодавчих, нормативно-правових актів у сфері освіти було розроблено план виховної діяльності закладу, на основі якого працювали ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники, педагоги.

Відповідно до плану роботи ЗДВР проводились поточні бесіди, консультації щодо виконання плану діяльності, відвідувались години класного керівника, загальношкільні заходи, надавались рекомендації, підсумовувався передовий досвід, вносились корективи у виконання плану (за потреби). Педагог-організатор, класні керівники розробили індивідуальні плани, яких дотримувалися упродовж н.р, вносили поточні зміни. Належна увага приділялась виконанню практичної частини плану виховної діяльності, відзначенню памятних дат та свят.

11 клас. Колектив 11 класу – сім’я «Калина» у 2023-2024 н.р. були організаторами декількох загальношкільних заходів, зокрема, долучились до організації та святкування концертної програми до Дня вчителя, «Гостинці для ЗСУ», «Йде селом коляда». Класни керівник Блятник М.М. із колективом проводила уроки мужності, години класного керівника, бесіди: «Життя не вічне – вічні цінності людські», «Урок життєвої мудрості», «Раз добром зігрієте серце, вік не прохолоне», «Моє здоров’я в моїх руках». Активними учні були в шкільній акції «Гостинці для ЗСУ», придбавши продукти, солодощі для воїна-односельця. Долучалися до загальношкільних спортивно-військових заходів, зокрема, здобули 3 місце в грі «Сокіл».

10 клас.У поточному н.р. класний керівник Кульбаба С.І. з колективом  класу провів уроки мужності: «Шлях до Перемоги», «День козацтва – День захисника України», «День гідності та свободи: хронологія подій». Учні активно долучались до проведення ярмарок зі збору коштів для воїнів-односельців, брали участь в акції «Гостинці ЗСУ». Активною була робота колективу класу із формування здоров’язберігаючої компетентності, зокрема учениці посіли І місце у змаганнях із волейболу у 2 етапі. На щотижневих годинах класного керівника, крім тематики соціально-громадянської, приділялась увага превентивним заходам із травматизму під час освітнього процесу, канікул. Долучалися до загальношкільних спортивно-військових заходів, зокрема, здобули 3 місце в грі «Сокіл», змаганнях із волейболу (1 місце у громаді).

9 клас.Класним керівником Папіровською О.Т. із учнівським колективом класу бло проведено години класного керівника, а саме: «Україна – це ми» , «Милосердя й доброта», «Як виховати лідера», «Насильство – це злочин», Бережи своє здоров’я». Учні долучалися до загальношкільних акцій, проводили благодійну ярмарку для потреб ЗСУ. Проводилась індивідуальна робота з учнем, що без поважних причин не відвідує заняття. Значна увага приділялась профорієнтаційній роботі.

8 клас.Класний колектив 8 класу у першому семестрі працював на д виховною проблемою з формування життєвих компетентностей учнів на основі розвитку творчого потенціалу школярів. Виховні заходи допомагали у становленні особистості, формують вміння реалізуватися, відповідати на виклики часу. З класом були проведені заходи – години класного керівника: «Незламні», «Уклін захисникам України», «День гідності», «ЗСУ – наш оберіг». Учні класу долучались до шкільних акцій зі збору коштів на потреби воїнів-односельців під час благодійних ярмарок, були активними учасниками інших конкурсів, зокрема «Замість ялинки – зимовий букет», у якому на 2 етапі посіли 2 місце.

 Аналіз 7 клас. Колектив 7 класу працював над виконанням проблеми: «Реалізація змісту соціальної та громадянської компетентності як запоруки формування громадянина-патріота». Для реалізації цілей та завдань класний керівник Городницька добирала такі виховні технології як години спілкування: «Виконуй обов’язки», «Твоє здоров’я в твоїх руках», «Як захищаються права дітей в Україні». Проводились і години класного керівника: «Україна – супербренд», «Грамотність – запорука успіху людини», «День пам’яті жертв  Голодомору», онлайн-квест «Ми українці», «День козацтва та захисників України», «Безпека в побуті». Учні класу активно долучались до шкільних акцій: «Гостинці для ЗСУ», «Лист солдату», «Замість ялинки – зимовий букет», «Миколайчик для солдата».

6 клас. У 2023-2024 н.р. класна сім’я «Чорнобривці» працювала над вирішенням виховної проблеми з формування самостійної всебічно розвиненої особистості, що критично мислить в умовах воєнного стану. Проведені години спілкування: «Учнівське самоврядування – школа лідерства», «Бути милосердним», «Україна – європейська держава», «Міжнародний урок доброти», «День української писемності», «Геноцид 1932-1933 рр.». особлива увага зверталась на формування соціальної та громадянської компетентності та були проведені години класного керівника: «Україна 2023: шлях до перемоги», «Герої поміж нас», урок-реквієм на вшанування пам’яті В.Марчака. Класна сім’я долучалась до проведенян шкільних акцій з підтримки воїнів-односельців.

5 клас. Колектив 5 класу працює над проблемою: «Формування екологічної компетентності як однієї з умов євроінтеграції». У вересні – грудні із учнями класним керівником Романишин П.В. були проведені такі заходи: «Збережемо природу Дністра», «Україна – європейська держава» (формування квіткових композицій), «Вільний час – простір для розвитку здібностей», «День Захисників – особливий день», «Проголошення ЗУНР», «Єдина справжня розкіш – спілкування українською», «Україна пам’ятає Голодомор», «Як ми ставимося до хворих на СНІД?» , «Вчимося поважати інших». Колектив класу активно долучався до шкільних акцій, зокрема «Гостинці ЗСУ», «Миколайчик для солдата».

4 клас(2 кл). Виховна діяльність у класу комплекті (4,2 кл) класним керівником Вовною Н.Р. була націлена на створення оптимального мікроклімату, щоб сприяв творчому саморозвитку. Формування громадянської та соціальної компетентності відбувалось через  уроки мужності, бесіди: «Ми українці: честь і слава незламним», «Славимо захисників», «Історія Євромайдану». Учні долучались до ігор-естафет, проводили екскурсії вулицями села, виготовляли лепбуки, писали листи воїнам-односельцям. Особлива увага приділялась форуванню математичної, інформаційно-цифрової компетентності через проведення вікторин, міні-проєктів.

3 клас.Основною метою виховної діяльності з колективом 3 класу було створення оптимального мікроклімату, що сприяв творчому саморозвитку дітей. Були проведені класоводом Франчик І.І. наступні заходи: «Ми українці: честь і слава незламним», «Україна незламна і сильна», Героями не народжуються», «запали свічу пам’яті». Учні активно долучалися до проведення уркоів-подорожей, квестів: «День народження дружби», «Моя майбутня професія», Казкова школа». Школярі були учасниками захисту міні-проєктів. Класовод проводила індивідуальну роботу із учнями, що опинились у складних життєвих ситуаціях.

1 клас. У 2023 – 2024 н.р. класоводом Панькевич Н.Б. було заплановано та реалізовано заходи, присвячені святкуванню Дня Незалежності України, зокрема учні брали участь у конкурсі малюнків на патріотичну тематику, у флеш мобі до Дня миру, а також знайомилися із національними символами України. З учнями проводились бесіди щодо безпеки на дорозі, правил поводження із підозрілими предметами. Учні долучились до зустрічі св.Миколая як учасники концертного дійства. Проводилась адаптація школярів до нових вимог НУШ. Формуючи екологічну компетентність, школярі брали участь в акції «Годівничка».

ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники та вчителі-предметники працювали за злагодженою системою. У першому семестрі були проведені такі загальношкільні заходи як: День знань, День миру, День захисників та захисниць, День вчителя, День писемності, Листопадовий чин, День пам’яті жертв Голодоморів, тиждень ЗСУ, святкування Дня св.Миколая та Різдва Христового. Учні 8 класу здобули 2 місце у конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет». Проводились ярмарки, а вилучені кошти перераховувались воїнам-односельчанам на усе необхідне. У зимовий період колектив школи долучався до формування посилок із продуктами-смаколиками для ЗСУ. Підсумком роботи із національно-патріотичного виховання є проведення благодійного концерту та ярмарки у Будинку культури села.

У 2 семестрі було проведені заходи із відзначення памятних дат: Дня Соборності, Дня Героїв Небесної сотні, місячник екологічного та правового виховання, Дня памяті та примирення, Дня Європи, Дня героїв, Пасхи. Учні –старшокласники успішно взяли участь у спортивних заходах, здобувши перемогу у грі «Сокіл», стали чемпіонами громади із волейболу, призерами у тенісі, з шахів. Цікавим та насиченим для школярів був День ЦЗ. Стало доброю традицією проведення учнівською родиною «кольорових тижнів». Упродовж року ліцей радо зустрічав воїнів-односельців. Під час їхніх відпусток організовувались зустрічі-спілкування. Доброю традицією стало проведення загальношкільних конкурсів, де кожен учень може проявити свої якості як спортсмен, інтелектуал. Кращих учнів адміністрація закладу нагороджувала не лише грамотами, але й солодкими призами. Такими заходами стали: читання творів Т.Г.Шевченка, змагання-конкурси у день ЦЗ, акція зі збору пластмасових кришечок.

Приділялась увага вирішенню конфліктних ситуацій, профілактиці булінгу в учнівському колективі. Зокрема розповсюджувалась література, транслювались класними керівниками відеоролики з питань відповідальності за такі дії, проводились бесіди із питань відвідування ліцею, проведення дозвілля у вечірній позаурочний час, дотримання ТБ тощо.

Поряд із тим, потребує пожвавлення виховна діяльність через залучення усіх вчителів-предметників, адже гармонійне виховання, просвітницька робота без «вузьких» спеціалістів не можлива, з огляну на системний та компетентнісний підходи у виховній діяльності.

У наступному, 2024-2025 н.р., колективу варто спрямувати увагу на:

-якісну роботу учнівського самоврядування через більшу залученість учнів у заходах,  ініціативність та відповідальність через громадські проєкти:

-покращення матеріальної бази ліцею, створення куточка самоврядування (закупівлю музичної апаратури, створення кімнати для  розвантаження учнів під час перерв)

-участь учнів в конкурсах змаганнях районного, обласного, Всеукраїнського рівня;

-системний підхід до виховної діяльності, через залучення усіх педагогів- предметників (проведення 1-2 тематичних заходів на рік);

-проведення тренінгів з антибулінгової політики, психологічної підтримки учасників освітнього процесу;

-продовжити роботу із проведення благодійних ярмарків, концертів, змагань на підтримку ЗСУ.

VІІІ.Зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

     Пріоритетним напрямком  роботи ліцею по зміцненню матеріально-технічної бази стало безпечне освітнє середовище, без якого навчальний процес є неможливим. Адміністрацією ліцею було оновлено та дообладнано протирадіаційне укриття школи: продезінфіковано усі стіни антисептиком, побілено та пофарбовано стіни та підлогу. Важливим є те, що вдалося відремонтувати  вентиляцію в укритті для безпечного перебування там дітей. Учителем образотворчого мистецтва  спільно з учнями школи розфарбовано стіни  патріотичними малюнками, що надають позитиву та впевненості  у перемозі нашої армії у війні над ворогом. Дооснащено аптечки та проведено косметичний ремонт вбиралень в укритті відремонтовано крани, закрито щільно вікна підвального приміщення закладу освіти.

   Адміністрацією ліцею оснащено кабінет безпеки для учнів шкіл Іванівки, Рожиська, Оріхівця. Клас поділено на 6 зон: домедичної лікарської допомоги, пожежної безпеки, дорожнього руху, мінної безпеки, дозвілля та відпочинку,охорони життя та здоров’я. За допомогою волонтерів,батьківськог колективу та педагогів закладу наповнено клас матеріально-технічним забезпеченням. а саме:  аптечкою з усіма необхідними медикаментами, лікарськими носилками, джгутами та турнікетом. Виготовлено протипожежний навчальний щит, закуплено стенди відділом освіти «долікарська допомога « та « Пожежна безпека». З допомоги волонтерів знайдено тубуси ракетних зарядів, макети протитанкових мін та ручних гранат. У зоні мінної безпеки учителем Кульбабою С.І. закуплено стенди на протимінну тематику.

   Силами спонсорів здійснено ремонт навчальних приміщень, спортзали ліцею, їдальні. Оновлено сходову площадку при вході № 3 до укриття закладу.

1.1. Індивідуальне навчання

    На виконання статті 13 Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 року за № 184/28314, № 624 від 06.06.2016 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 року за № 905/29035 та № 635 від 24.04.2017 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2021року за №№ 645/30513 наказу Міністерства освіти і науки від 10.07.2019 № 955 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8», та згідно Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах (розділ 4 п.3) «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання учнів за індивідуальною формою», затвердженого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2019 за №852/33823, на підставі висновку про повторну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від 02.01.2020 № ІРЦ-85301/202070484,  висновку  ЛКК № 219  від 29.08. 2023, висновку ЛКК № 219 від 29.08.23 року про звільнення від уроків фізичної культури.

Індивідуальне навчання учня 6 класу Ярецького Назарія Ігоровича проводилось згідно Типової освітньої програми спеціальних закладів  загальної середньої освіти І-ІІІ ст. для дітей з особливими освітніми потребами(з інтелектуальними порушеннями)

1.2. Організація індивідуального навчання дитини з особливими освітніми потребами

з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1.

 Оформлення документації щодо організації роботи за індивідуальною формою навчання для дитини з особливими освітніми потребами

Серпень

ЗДНВР

2.

Надання довідок ЛКК, ІРЦ, заяви  матері для організації навчання за індивідуальною формою.

Серпень

ЗДНВР

3.

Подання для організації навчання дитини з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою  до відділу освіти

Серпень

ЗДНВР

4.

Наказ про організацію навчання за індивідуальною               формою

Серпень

ЗДНВР

5.

Затвердження індивідуального навчального плану   та навчальної програми

Серпень

ЗДНВР

6.

Складання розкладу навчальних занять та погодження  його з  батьками дитини з особливими освітніми потребами

Серпень

ЗДНВР

7.

Затвердження календарних планів вчителів предметників

До 03.09.2024

ЗДНВР

8.

Батьківські збори, з метою роз'яснення  особливостей організації  роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами за індивідуальною формою навчання

Серпень

ЗДНВР

9

Виконання навчального плану, оформлення шкільної документації

Грудень,

травень

ЗДНВР

10

Планування роботи за предметами (календарні, поурочні плани)

Серпень

січень

ЗДНВР

11

Контроль за організацією роботи з дитиною з особливими освітніми проблемами за індивідуальною формою навчання

постійно

ЗДНВР

12

Узагальнення роботи   за індивідуальною формою навчання

Грудень,

травень

ЗДНВР

13

Аналіз,  розгляд питань на нараді та моніторинг рівня навчальних досягнень учня , який навчається за індивідуальною формою навчання

Грудень

ЗДНВР

15

Спільна робота з інклюзивним ресурсним центром по організації навчання дітей з особливими освітніми потребами

Березень-квітень

ЗДНВР

   

ІІ. Підвищення якості освітнього процесу.

2.1. Кадрова політика та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

з\п

Зміст  діяльності

Термін

Відповідальний

Відмітка

про виконання

1

Організувати роботу щодо систематизації нормативно-правових документів з кадрових питань, а саме:

    Конституції України,

  • Закону України Про освіту”,
  • Закону України “Про середній загальноосвітній навчальний заклад”
  • Кодексу Законів України про Працю,
  • Закону України Про відпустки”,
  • Інструкції про ведення трудових книжок,
  • Наказів, методичних листів органів управління освітою.
  • Положення про атестацію педагогічних працівників

вересень

Директор

2.

Систематизувати нормативно – правові документи з кадрових питань щодо функціонування закладу освіти, а саме:

-Статут: права та обов’язки учасників освітнього процесу;

-річний план;

-робочий навчальний план:

  • кадрове забезпечення інваріантної та варіативної складової;
  • забезпення зайнятості педагогічного персоналу.

вересень

Директор ,ЗДНВР

3.

Здійснити комплектування закладу освіти  обслуговую­чим персона­лом  та педагогічними кад­ра­ми.

Здійснити аналіз якісного складу працівників за критеріями:

-всього  педагогічних працівників;

-за освітою:  вища;  середня спеціальна;   навчаються;

-за категоріями:   вища;  перша; друга; спеціалісти;

-за віковим складом:  пенсіонери;   молоді спеціалісти.

серпень-вересень

Директор,ЗДНВР

4.

Здійснювати своєчасне та якісне ведення особових справ педагогічних працівників.

протягом року

ЗДНВР

5.

Організувати роботу щодо дотримання штатного розпису, а саме:

- нормативність затвердження;

- дотримання номенклатури посад;

- всього працівників за штатним розписом.

до 10.09.

Директор

6.

Організувати роботу щодо систематичного забезпечення звітності щодо плинності кадрів за наступними критеріями:

- прийнято на роботу;

- звільнено з роботи;

- вакансії обслуговуючого персоналу та педагогічних кадрів;

- сумісники.

щомісяця

ЗДНВР

7.

Провести тарифікацію педагогічних працівників. 

До 01.09.

ЗДНВР

8.

Забезпечити роботу щодо систематизації тарифікаційних документів про педагогічне навантаження:

-видання наказу щодо попередження про навантаження на наступний навчальний рік, ознайомлення педагогічних працівників, рівномірність розподілу;

-погодження з профкомом закладу освіти;

-заяви про згоду на неповне педагогічне навантаження;

-тарифікаційні накази (рішення тарифікаційної комісії, погодження з ПК)

01.09.

ЗДНВР

9.

Організувати роботу щодо систематизації посадових інструкцій працівників за наступними критеріями:

-відповідність нормативам;

-затвердження адміністрацією;

-ознайомлення працівників.

вересень-жовтень

Директор

10..

Скласти графіки роботи адміністрації, спеціалістів, обслуговуючого персоналу відповідно до штатному розпису та законодавства    (робочий час, перерви на обід)

вересень

Директор

11..

Скласти розклад уроків відповідно до навчального плану, занять, факультативів, гуртків та погодити з ПК і Держспоживслужби.

до 01.09.

ЗДНВР

12

Організувати і здійснювати  роботу щодо проведення атестації педагогічних кадрів.

з 01.09.

ЗДНВР

13.

Забезпечити наявність нормативних документів про атестацію, а саме:

  • перспективного плану підвищення кваліфікації;
  • перспективного плану атестації;
  • протоколів засідання атестаційної комісії;
  • заяв працівників про атестацію;
  • видання наказів.

в період атестації

ЗДНВР

14.

Здійснювати забезпечення дотримання положень нормативних документів з трудового законодавства щодо ведення Книги обліку трудових книжок.

постійно

Директор

Здійснювати забезпечення дотримання положень нормативних документів з трудового законодавства щодо ведення трудових книжок, а саме:

  • нормативність ведення записів, їх відповідність наказам;
  • відповідність кількості трудових книжок кількості працівників.

20.

Здійснювати своєчасне видання наказів з кадрових питань відповідно до Інструкції з ведення ділової документації, а саме:

  • про призначення (дотримання номенклатури посад);
  • про звільнення (вказання причини звільнення, посилання                  на відповідні статті КЗпП);
  • за сумісництвом;
  • встановлення доплат за суміщення посад та інше.

постійно

Директор

21.

Здійснювати своєчасну реєстрацію наказів з кадрових питань     у Книзі реєстрації наказів з кадрових питань за критеріями:

  • -нормативність ведення (прошита, пронумерована, скріплена печаткою);
  • -наявність підписів про ознайомлення з наказами;
  • -відповідність номера наказу номеру в книзі реєстрації.

постійно

Директор

22.

Організувати роботу щодо дотримання вимог Закону України “Про відпустки”, а саме:

  • -видати наказ про графіка відпусток працівників у поточному календарному році, погодити з профкомом, довести його до всіх працівників;
  • -надавати повну щорічну основну відпустку через 6 місяців після прийняття на роботу;
  • -надавати педагогічним працівникам повну щорічну основну відпустку у літній період;
  • -повідомляти працівників про конкретний період відпустки за 2 тижні
  • -надавати додаткові, соціальні відпустки без збереження заробітної плати

січень

протягом року

згідно графіка

протягом року

Директор

23

Забезпечити дотримання вимог чинного законодавства щодо посилення протидії корупції працівниками ліцею

Протягом року

Директор

24

Переглянути Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу.

серпень

Директор

25

Організувати роботу щодо виконання положень Колективного договору.

протягом року

Директор

1

2

3

4

1.

Скласти списки учнів 1-11 класів, уточнити демографічні дані про учнів, що прийшли до ліцею.

До 1.09.

Адміністрація, кл.кер-ки

2.

Провести укомплектування класів учнями.

До 01.09.

Адміністрація

3.

Оформити класні журнали, особові справи учнів.

До 01.09.

класоводи

4.

Видати наказ по школі про призначення учителів початкових класів, класних керівників, завкабінетами, завмайстернею.

До 01.09.

Адміністрація

5.

Скласти плани, графіки і розклади роботи школи:

- Календарно-тематичне планування з навчальних дисциплін

  • Робочий навчальний план
  • розклад уроків на І-та ІІ семестри;
  • виховний план роботи ліцею
  • графік проведення контрольних робіт на І та ІІ семестри;
  • план роботи шкільної бібліотеки;
  •  план роботи ради  ліцею;
  • план підготовки до нового навчального року;
  • план атестації працівників ліцею;
  • графік чергування вчителів на поверхах та в їдальні ліцею

До 01.09.

02.09.

до 05.09.

до 05.09.

до 10.09.

до 25.08.

до 25.08.

до 25.08.

до 01.08.

до 10.09.

ЗДНВР

ЗДНВР

ЗДНВР

ЗДВР

ЗДНВР

 Бібліотекар

Директор

Директор

ЗДНВР

ЗДВР

6.

Провести нараду з працівниками ліцею по дотриманні Правил внутрішнього трудового розпорядку під час війни

До 16.09.

Директор

7.

Провести інструктивну нараду з вчителями з таких питань:

  • Проблеми дистанційного навчання та шляхи їх вирішення

Концепція Нової української школи

-     дотримання методичних рекомендацій щодо викладання навчальних дисциплін;

  • ведення журналів;
  • ведення особових справ учнів;
  • дотримання єдиного мовного режиму;
  • критерії оцінювання навчальних досягнень учнів;
  • планування роботи класних керівників.
  • Планування роботи практичного психолога

10.09.

ЗДНВР

 ЗДНВР

 ЗДНВР

Директор

ЗВР

 ЗДНВР

Директор

8.

Підготувати і провести свято Першого дзвоника;

-    Свято захисника Вітчизни;

  • Свято квітів;
  • Свято учителя;
  • Свято букварика;
  • День героїв;

- свято Останнього дзвоника

1.09.

13.10

20.09

05.10.

29.05.

30.05.

31.05

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

ЗВР

9.

Дотримуватись принципу НОП, дні тижня розділити так:

Понеділок – загальношкільна лінійка;

Вівторок – година інформування;

Середа – година класного керівника;

Четвер – індивідуальна робота з учнями;

Пятниця – гурткова робота;.

2.2. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1

Вивчення Закону України «Про запобігання корупції»

Вересень 2024

2

Круглий стіл «Запобігання та протидія академічному плагіату у ЗЗСО»

Жовтень 2024

3

Інструктаж для відповідальних осіб за перевірку учнівських конкурсних робіт на наявність академічного плагіату з використанням платформи інформаційної системи «Страйкплагіаризм»

Жовтень 2024

4

Круглий стіл «Доброчесність в сучасному академічному середовищі: правові і технологічні аспекти»

Січень

2025

5

Вебінар «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек»

Березень 2025

6

Книжкова виставка «Охорона інтелектуальної власності та запобігання поширенню плагіату», присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності (квітень-травень 2024 р)

Квітень

2025

7

Онлайн-курс з медіаграмотності, зорієнтований на попередження загроз дезінформації від мережі ІНТЕРНЕТ

Квітень

2025

ІІІ . Зміцнення навчально-матеріальної бази

1

2

3

4

1.

Підготувати документацію ліцею

До 02.09.

Директор

2.

 Комп’ютери для ведення шкільної документації   підвести  до мережі Інтернет   та оновити Windows                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

До 15.11.

Директор

3.

Провести косметичний ремонт ліцейних вбиралень.

До 01.09.

Завгосп

4.

Оновлення  спортивного майданчика та метеопоста

До 01.09.

Завгосп

5.

Провести перевірку спортивного обладнання спортивної площадки та спортзали, скласти акти готовності та акти обстеження

До 01.12.

Завгосп ,вч. фізичної культури

6.

Кабінет інформатики обладнати згідно інструкції про кабінет

До 01.09.

Вчитель Блятник М.М.

7.

Скласти кошторис внутрішніх витрат на 2024-2025 н.р.

До 25.12.

Директор

8.

Провести інвентаризацію шкільного майна та обладнання.

До 20.10.

Директор

9.

Сприяти забезпеченню учнів 7 класу новими підручниками у відповідності до навчальних програм

До 01.01.

 

 Директор

Бібліотекар

10.

Закріпити ділянки шкільного приміщення за класами для прибирання.

До 20.08.

Завгосп

11

Дооформити методкабінет матеріалами про STEM технології та дистанційне навчання

До 01.12..

ЗДНВР

12.

Провести атестацію робочих місць вчителів. Перевірити паспорти кабінетів та методичну літературу з грифом Міністерства освіти України

До 01.11.

Директор

13.

Провести  планову дезінфекцію харчоблоку ліцею, зробити маркування столів та предметів відповідно до санітарних норм. Встановити єдиний санітарний день - середу Забезпечити шкільний харчоблок необхідним меблями та для зберігання і сушіння посуду.

Протягом року

Завгосп

14

Провести косметичний  ремонт котельні

До 01.10.

Завгосп

15

Залучити спонсорів школи до харчування дітей , заготівлі борошна , круп та цукру.

До 10.09.

Адміністрація

16.

Поповнити навчальні кабінети методичною і довідковою літературою

До 01.09.

Зав кабінет

17.

Дооформити куточок ЦЗ  в ліцеї.

Добре ознайомитись з рекомендаціями під час виникнення незвичайних ситуацій та під час вчинення терористичних актів

До 01.12.

Вч. Захисту України 

18

Провести дезінфекцію водонапірної башти

До 01.10.

Завгосп

19.

Оновити шкільні стінгазети

До 01.10.

ЗДВР

20.

Залучати до зміцнення матеріальної бази ліцею позабюджетні кошти.

Налагодити ділові стосунки із товариствами „Агро-Рось”, „Терра”.

Протягом року

Директор

Голова піклувальної ради

21

Встановити жалюзі на вікна у кабінетах біології

До кінця н.р.

ЗДВР

22.

Закупити комплекти стендів для  кабінету безпеки з мінної безпеки

До 01.10.

Кульбаба Т.І.

23.

 Підготувати ліцей до роботи в осінньо-зимовий період

вересень

Директор ліцею, завгосп

24.

Обладнати куток психологічного розвантаження для учнів

жовтень

Завгосп

25.

Провести чистку котлів BAKSI POWER

листопад

Завгосп

26.

Оновити фасад ліцею

Відділ освіти

27.

ВІновити огорожу навколо закладу

Адміністрація школи,батьківський комітет

28.

Замінити фільтри на воду в їдальні ліцею, встановити кулер

Завгосп

29.

Придбати водяний насос для покращення водопостачання ліцею.

До кінця н.р.

Батьківський комітет

30

Обладнати туалетні кімнати на предмет відповідності санітарним умовам та облаштуванню усім необхідним (відокремлені кабінки з дверима, вода, мило, папір, рушники

Постійно

Директор

31.

Реалізація проєкту з укріплення фасаду ліцею

Відділ освіти, адміністрація ліцею

Р о з д і л  ІV

ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

4.1. Організація методичної роботи педагогічних працівників

Методична робота як система цілеспрямованої, теоретичної, практичної, колективної та індивідуальної діяльності педагогів спрямована на підвищення педагогічної мобільності та професійної майстерності вчителів в усіх аспектах дає можливість виділити традиційно притаманні їй основні функції:

діагностичну, яка дає можливість виявити розрив між рівнем компетентності та вимогами    до професійної діяльності вчителя на рівні встановлених державних стандартів;

відновлюючу, яка передбачає поповнення та поглиблення знань відповідно до змін у змісті освіти;

коригуючу, яка передбачає внесення змін до науково-методичної інформації  з урахуванням нових психолого-педагогічних теорій  до потреб кожного вчителя;

компенсаційну, яка сприяє оновленню знань і вмінь педагогів відповідно до потреб життя, формуванню професійної мобільності педагогів;

прогностичну (випереджуючу), яка вимагає визначення знань та вмінь, необхідних педагогам  у майбутньому;

моделюючу, яка забезпечує розроблення перспективи та орієнтирів педагогічної діяльності;

У 2023-2024 навчальному році методична робота ліцею спрямована на реалізацію проблемної теми: «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма»

Для вирішення цієї  проблеми  поставлені такі завдання :

  • наукова підготовка педагогів;
  • оволодіння інноваційними формами та методами навчання;
  • пізнання вікових та психологічних особливостей учнів;
  • оволодіння системою моніторингу результативності своєї педагогічної діяльності кожним вчителем та планування подальшої роботи, направленої на підвищення професійної майстерності;
  • вивчення та застосування нових навчальних планів, програм, підручників, посібників тощо;
  • діагностика та створення банку даних професійної підготовки педагогів;
  • забезпечення високого наукового та методичного рівня навчання;
  • удосконалення форм роботи по запровадженню нетрадиційних форм і методів організації навчання, інноваційних технологій та передового педагогічного досвіду;
  • заохочування та залучення вчителів до науково-дослідницької та експериментальної роботи;
  • активізація співробітництва вчителя й учня на уроках, направлених на розвиток самостійної праці школяра;
  • активізація роботи ліцею молодого вчителя;
  • активізація роботи методичних кафедр та творчих груп вчителів  з актуальних питань освітнього процесу;
  • забезпечення методичною радою надання допомоги вчителям з питань реформування ліцею, зв’язаних з впровадженням 12-бальної системи оцінювання навчальних досягнень учнів, тематичним оцінюванням та впровадження тестування як засобу підвищення ефективності навчання та контролю;
  • розширення ділових контактів з вищими навчальними закладами міста;
  • підвищення практичної спрямованості у роботі методичної ради;
  • активізація роботи учителів з метою розвитку природних здібностей школярів, творчої співпраці вчителя й учня та залучення до роботи   в Малій академії наук;
  • введення в навчальний процес комп’ютерно - орієнтованих технологій, інструментів дистанційного навчання;
  • організація, інформаційно - методичне і нормативно-правове супроводження роботи з метою реалізації нормативно-законодавчих документів та регіональних програм з питань соціального захисту дітей.

З метою удосконалення особистісно орієнтованого спрямування усіх аспектів освітнього процесу, підвищення рівня педагогічної майстерності визначити, як основні, наступні форми   методичної  роботи:

Колективні  форми  роботи:

  • педагогічна рада;
  • методична рада;
  • методична оперативна нарада;
  • методичне об’єднання;
  • психолого - педагогічні семінари;
  • педагогічні виставки;

                                          Індивідуальні  форми  роботи:

  • методичні консультації;
  • співбесіди;
  • наставництво;
  • робота над методичною темою;
  • атестація;
  • курси підвищення кваліфікації;
  • творчі звіти;
  • самоосвіта вчителів;
  • участь у професійних конкурсах;
  • аналіз уроків; участь у методичних івентах.    

4.2. Основні завдання методичної ради Качанівського ліцею      на 2024–2025 н. р.

1. Реалізовувати заходи в системі методичної роботи, спрямовані на виконання науково – методичної проблеми «Формування  освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

2. При плануванні роботи методичних структур врахувати пріоритетні напрямки викладання навчальних дисциплін в 2024-2025 н. р.

3. Продовжувати  реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», впроваджувати у 7 класі новий Державний стандарт базової середньої освіти;

4. Організувати навчальну діяльность здобувачів освіти в умовах поєднання різних форм організації освітнього процесу;

5.Посилити національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції, просвіти з питань особистої безпеки.

6.Організувати психологічну допомогу учасникам освітнього процесу. 

7.Звернути особливу увагу на організацію індивідуальної методичної роботи: наставництво, стажування, консультації, співбесіди, самоосвіту педпрацівників, аналіз та самоаналіз уроку

8.Будувати педагогіку партнерства через реалізацію реформи «Нова українська школа».

9.Опрацювати загальні принципи та інструменти дистанційного навчання.

10.Продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання як засобу формування та розвитку професійної компетентності.

11.Створити умови для особистісно орієнтованої системи неперервної освіти, метою якої є надання педагогам широких можливостей для оновлення, поглиблення, удосконалення професійної компетентності.

12.Забезпечувати психолого-педагогічні умови для формування компетентної особистості.

13.Організація та методичний супровід моніторингу якості освіти.

14.Забезпечити умови для індивідуального розвитку учнів, стимулювати їх інтелектуальну та соціальну активність, мотивувати їх навчальну діяльність.

15.Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.

16.Проводити  тижні педагогічної майстерності, тренінги тощо.

17.Протягом навчального року забезпечити участь педагогічних працівників у роботі інструктивно-методичних нарад, творчих груп, засідань методичних об’єднань, вебінарах, тренінгах, майстер - класах.

18. Використовувати діагностування, вивчення стану викладання предметів, рівня майстерності компетентності вчителів, аналізувати і узагальнювати матеріали та використовувати одержані дані для ефективного проведення шкільних методичних об’єднань, методичних, педагогічних рад тощо.

19.Забезпечити в ліцеї атмосферу довіри, співпереживання, взаємоповаги і взаємодопомоги. Розвивати освітнє середовище як безпечне місце, вільне від дискримінації, насильства й булінгу (цькування), у якому дитина завжди може отримати потрібну допомогу.

Завдання

освітнього закладу на 2024-2025 навчальний рік

1. Співпраця з батьками випускників щодо  досягнень їх дітей у навчанні.

2. Впровадження програми з адаптації учнів 1 класів та 5 класів до Нової української школи .

3. Психолого-педагогічний супровід дітей соціально незахищених категорії (дітей воїнів АТО, напівсиріт, позбавлених батьківського піклування).

4. Профорієнтація учнів 9-11 класів, дослідження інтерактивної спрямованості учнів старших класів.

5.Створення системи науково-методичного супроводу педагогічних інновацій.

6.Забезпечення психолого-педагогічних умов для формування компетентної особистості.

7.Організація та методичний супровід моніторингу якості освіти.

8.Забезпечення якісної підготовки випускників до  НМТ.

9. Залучення педагогів ліцею до участі у просвітницьких конкурсах, олімпіадах.

10.Забезпечення умов для індивідуального розвитку учнів, стимулювання їх інтелектуальної та соціальної активності, мотивація їх навчальної діяльності в умовах НУШ.

11.Забезпечення зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.

12. Впровадження новітніх технологій навчання, долучення учнів до джерел інформації через мережу Інтернет.

13. Пожвавлення спільної роботи ліцею сім’ї і громадськості у підвищенні

 ефективності освітнього процесу.

14. Робота з батьками з пропаганда педагогічних знань.

15.Зміцнення навчально – матеріальної бази ліцею, навчальних кабінетів,

спортивної зали, харчоблоку.

16. Профілактика правопорушень та бездоглядності серед учнів із неблагополучних сімей, пожвавлення  роботи  ради профілактики із боротьби  з правопорушеннями, оновлення бази даних.

17. Утвердження здорового способу життя, впровадження нових підходів до розвитку фізичної культури, активізація сучасних форм і методів правової та превентивної освіти щодо негативного впливу соціального оточення.

18. Ознайомлення педагогів із доступними освітніми платформами, що дають змогу використовувати переваги інтернетресурсів  в освітньому процесі  під час дистанційного навчання.

  

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.